با ما به همدان سفر کنید؛ به قدیمی‌ ترین تمدن ایران در غرب کشور

گشتی در پایتخت گردشگری آسیا

معاون منابع طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اظهار داشت: پس از سالها برای نخستین بار به صورت رسمی گونه گربه سیاه در دشت اسدآباد مشاهده و تصویر آن توسط یکی از عکاسان دوستدار طبیعت ثبت شد.
کد خبر: ۱۳۰۰۲۲۹
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی صفی خانی اظهار داشت: گونه گربه جنگلی از جانوران در معرض خطر انقراض است که تاکنون گزارش های غیر رسمی از سوی مردم و دوستداران طبیعت درباره مشاهده این گونه به محیط زیست گزارش شده بود.
 
وی اضافه کرد: همچنین محیط‌بانان مستقر در منطقه حفاظت شده لشگردر ملایر و خانگرمز تویسرکان از مشاهده این کونه کمیاب خبر داده بودند که در نهایت با ثبت تصویر این گونه وجود آن در دشت ها و مناطق حفاظت شده این استان تایید شد.
 
معاون منابع طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان افزود: این گونه جانوری زیبا و کمیاب از خانواده گربه سانان بوده و تنها زندگی می کند.
 
صفی خانی بیان کرد: این گونه شبگرد از پستانداران کوچک و متوسط نظیر خرگوش و بره سایر پستانداران بزرگ جثه نظیر قوچ و میش و آهو و گونه های نظیر مار، قورباغه، ماهی و پرندگان تغذیه می کند.
 
وی اظهار داشت: گربه جنگلی در مقایسه با دیگر گونه های هم نوع دارای جثه بزرگ، پای بلند، دم کوتاه و گوش بزرگ بوده و انتهای گوش آن موهای بلند و پشت گوش آن نیز به رنگ قهوه ای و سیاه است.
 
معاون منابع طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اضافه کرد: طول تنه و سر گونه گربه سیاه بین ۶۰ تا ۹۴ سانتیمتر بوده و زیستگاه آن بوته زارهای بلند، انبوه و نیزارها است همچنین پراکندگی این گونه در مناطق مختلف کشور است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها