jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۱۷۶   ۱۸ دی ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۱

با گذشت ۱۷ ماه از قتل مردی جوان به دست برادر همسرش و با توجه به اینکه ردیابی‌های پلیس برای دستگیری متهم فراری بی نتیجه مانده است، بازپرس جنایی با درخواست انتشار تصویر مرد جوان از کسانی که مخفیگاه وی را می‌شناسند، خواست تا موضوع را به پلیس خبر دهند.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایران، ساعت ۱۱ صبح ۲۴ مرداد سال ۹۸، درگیری خونینی در بلوار استاد معین تهران رخ داد و مرد ۳۵ ساله‌ای به قتل رسید. شاهدان حادثه به پلیس گفتند که دو موتورسوار پس از این درگیری، از محل متواری شدند. با اعلام این جنایت به بازپرس ویژه قتل، تیم جنایی تحقیقات خود را برای رازگشایی از این جنایت آغاز کردند. دوربین‌های مداربسته اطراف محل درگیری بلافاصله مورد بازبینی قرار گرفت و شماره پلاک موتور عاملان درگیری مرگبار به دست آمد. در بررسی‌های اولیه مشخص شد که موتورسیکلت متعلق به پسر جوانی به نام هومن است.

متهم فـــراری را شناسایی کنید

در گام بعدی مأموران به سراغ خانواده مقتول رفته و همسر وی به نام مینا گفت: برادرم عامل قتل است؛ او شوهرم را کشته، من یک دختر ۱۳ ساله و یک پسر ۲ ساله دارم و مدتی است که با همسرم دچار اختلاف شده‌ام. شب قبل از این حادثه با شوهرم مهدی دعوایم شد و برادرم امیرحسین وقتی متوجه شد، به طرفداری از من با مهدی تماس گرفت و او را تهدید کرد.بررسی‌ها نشان می‌داد که امیرحسین روز بعد به همراه دوستش هومن به مغازه شوهر خواهرش رفته و جنایت خونین را رقم زده است.
در نهایت با گذشت چندین ماه از قتل، تیم جنایی موفق شدند هومن را در حالی که بعد از مدتی قصد داشت به مغازه میوه فروشی‌اش سر بزند، دستگیر کنند. هومن در تحقیقات گفت: من در این درگیری اصلاً شرکت نکردم. زمانی که به آنجا رسیدیم امیرحسین و مهدی با هم دعوایشان شد و من دیدم که امیرحسین به مهدی چاقو زد. بعد هم بلافاصله سوار موتور شد و از آنجا دور شدیم. در راه بشدت پشیمان بود و از اینکه دامادشان را با چاقو زده است، گریه می‌کرد.در ادامه تحقیقات با توجه به اینکه هومن در نزاع شرکت نداشت، به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران، با قرار وثیقه آزاد شد.
اما با گذشت ۱۷ ماه از جنایت، از آنجایی که هیچ رد و سرنخی از متهم اصلی به دست نیامده است، بازپرس محمدجواد شفیعی با درخواست انتشار تصویر بدون پوشش متهم، از کسانی که از مخفیگاه او باخبر هستند، خواست موضوع را به پلیس ۱۱۰ یا شعبه پنجم دادسرای امور جنایی تهران اطلاع دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر