jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۹۸۰۷۲   ۰۹ دی ۱۳۹۹  |  ۲۳:۴۴

حوله ها به مرور زمان و با تکرار شستشو دیگر نرمی و لطافت روز اول را ندارند ، مطمئنا این به دلیل آن است که در شستشوی حوله نکاتی را رعایت نکرده ایم.

نحوه نگهداری و شستشوی صحیح حوله ها

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک ،شاید شما دوست نداشته باشید که هر چند ماه یکبار برای خرید حوله هزینه کنید ، اما شما میتوانید با نگهداری بهتره حوله ها در طول عمر آنها موثر باشید. اینک این سوال پیش می آید که چگونه حوله های خود را تمیز و تازه همانند روز اولی که آنها را خریده اید، نگهداری کنید؟ 
شستشوی حوله
برای نگهداری و حفظ نرمی حوله ها از چه روش شستشویی استفاده کنیم؟
نرم کننده ها را فراموش کنید:
ممکن است شما از مواد نرم کننده زیاد استفاده کنید. ما در ادامه به شما روشی برای نگهداری از حوله ها معرفی خواهیم کرد.برای نرم شدن حوله های تان 1/4 فنجان سرکه سفید را به آن اضافه کنید. 
نحوه ی شستشو حوله هایتان را تغییر دهید:
آب گرم برای از بین بردن میکروب ها مناسب است اما باعث کمرنگ شدن حوله هایتان می شود وچنان نمایان می کند که انگار حوله شما برای چندین سال پیش می باشد.در شستشو از آب سرد برای بار اول استفاده کنید تا رنگ حوله حفظ شود. 
در شستشو از مواد شوینده ملایم تر استفاده کنید:
برای اینکه حوله شما همانند روز اول سالم باشد از مواد شوینده خفیف استفاده کنید تا به الیاف آن صدمه ای وارد نشود و بتوانید از آن برای مدت زیادی استفاده کنید ولی اگر از مواد شوینده قوی استفاده کنید ممکن است به الیاف حوله آسیب برساند. 
حوله های سفید رنگ بخرید:
حوله های سفید برخلاف آنچه که شما از چه قبل می دانید، نسبت به حوله های رنگی بهتر وآسانتر می توان از آن ها نگهداری کرد و به مواد شوینده زیادی نیاز ندارد و با یک بار شستشو می توانید لک ها را از بین ببرید. 
زمان خشک شدن حوله را مدیریت کنید:
اگر شما حوله ی خود را به مدت زیادی در دستگاه خشک کن قرار دهید ممکن است که رنگ ان عوض شود. برای مثال مثلاً با گذشت زمان به خصوص در حوله های سفید باعث زرد شدن آنها میشود. 
توجه :
 قبل از استفاده از حوله ها آنها را یک بار بشویید سپس استفاده کنید تا اینکه میکروب های آن از بین برود.
حوله های حمام را حداقل هفته ای یک بار بشویید.
حوله ها را زیاد نشویید چرا که ممکن است الیاف آن از بین برود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر