jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۷۳۸۷   ۰۶ دی ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۶

جانشین فرمانده انتظامی استان قم از کشف ۸میلیارد ریال کلاهبرداری اینترنتی و دستگیری ۸ متهم در قم خبر داد .

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ بهادر اسماعیلی عنوان کرد: در پی وصول چندین فقره پرونده مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی افراد، کارشناسان پلیس فتا استان برای شناسایی و دستگیری کلاهبرداران اینترنتی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند و با تلاش شبانه روزی همکاران ۸ نفر کلاهبردار سایبری از استان های مختلف کشور شناسایی و دستگیر شدند.
 
کشف ۸میلیارد کلاهبرداری اینترنتی و دستگیری ۸متهم در قم
جانشین فرمانده انتظامی استان قم، میانگین سنی متهمان را بین ۱۶ تا ۳۰ سال اعلام کرد و گفت: این افراد با ایجاد لینک های جعلی تحت عناوین همسریابی، خرید شارژ و یا خرید اینترنتی، اطلاعات بانکی مردم را بدست آورده  و از حساب آن ها به صورت غیرمجاز برداشت می کردند.
وی ادامه داد: تاکنون حدود ۸ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز که از سوی متهمان انجام شده کشف و در بازرسی از منازل این افراد نیز تعدادی کارت بانکی، سیم کارت بی هویت ، لب تاپ و موبایل که در امور مجرمانه از آن ها استفاده می کردند کشف شده است.
اسماعیلی افزود: بخاطر اینکه متهمان در فضای مجازی فعالیت داشتند، با بررسی اقلام توقیفی از آن ها، تا به حال اطلاعات ۳ هزار فقره کارت بانکی افراد مختلف از سراسر کشور احصاء شده که از حساب این افراد برداشت شده است و  این روند تا شناسایی همه باختگان ادامه دارد.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر