jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۷۳۸۷   ۰۶ دی ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۶

جانشین فرمانده انتظامی استان قم از کشف ۸میلیارد ریال کلاهبرداری اینترنتی و دستگیری ۸ متهم در قم خبر داد .

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ بهادر اسماعیلی عنوان کرد: در پی وصول چندین فقره پرونده مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب های بانکی افراد، کارشناسان پلیس فتا استان برای شناسایی و دستگیری کلاهبرداران اینترنتی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند و با تلاش شبانه روزی همکاران ۸ نفر کلاهبردار سایبری از استان های مختلف کشور شناسایی و دستگیر شدند.
 
کشف ۸میلیارد کلاهبرداری اینترنتی و دستگیری ۸متهم در قم
جانشین فرمانده انتظامی استان قم، میانگین سنی متهمان را بین ۱۶ تا ۳۰ سال اعلام کرد و گفت: این افراد با ایجاد لینک های جعلی تحت عناوین همسریابی، خرید شارژ و یا خرید اینترنتی، اطلاعات بانکی مردم را بدست آورده  و از حساب آن ها به صورت غیرمجاز برداشت می کردند.
وی ادامه داد: تاکنون حدود ۸ میلیارد ریال برداشت غیرمجاز که از سوی متهمان انجام شده کشف و در بازرسی از منازل این افراد نیز تعدادی کارت بانکی، سیم کارت بی هویت ، لب تاپ و موبایل که در امور مجرمانه از آن ها استفاده می کردند کشف شده است.
اسماعیلی افزود: بخاطر اینکه متهمان در فضای مجازی فعالیت داشتند، با بررسی اقلام توقیفی از آن ها، تا به حال اطلاعات ۳ هزار فقره کارت بانکی افراد مختلف از سراسر کشور احصاء شده که از حساب این افراد برداشت شده است و  این روند تا شناسایی همه باختگان ادامه دارد.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر