jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۵۳۸۶   ۲۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۴:۰۴

یک متخصص آسیب‌ های ورزشی درخصوص چگونگی جلوگیری از درد‌های گردن، دیسک و آرتروز آن هنگام استفاده از تلفن همراه توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش جام جم آنلاین، عارف سعیدی، متخصص آسیب‌های ورزشی و مدرس دانشگاه تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بیشتر افراد پس از استفاده طولانی مدت از تبلت یا گوشی موبایل که طی آن گردن به حالت خمیده رو به پایین قرار دارد، دچار سوزش یا گرفتگی در ناحیه گردن می‌شوند. در واقع این علائم هشدار‌های جدی برای این افراد است که از روش مناسب برای خواندن کتاب، تماشای تلویزیون و نگاه به گوشی موبایل استفاده ‌کنند.

وی افزود: همچنین کسانی که به حالت دراز کش و خمیده بر روی مبل با گوشی موبایل خود کار می‌کنند ضمن آسیب به گردن، ستون فقراتشان با اختلال شدید رو به رو می‌شود.

سعیدی بیان کرد: روش صحیح به این صورت است که گوشی موبایل یا تبلت به طور دقیق رو به روی صورت افراد قرار بگیرد. البته برای اینکه در این روش دست دچار خستگی و سوزش نشود حتما باید تکیه گاهی برای زیر دست قرار دهیم. در واقع باید آرنج دست را روی تکیه گاهی مانند دسته صندلی قرار دهیم تا دست دچار خستگی و آسیب نشود. اگر از میز کار برای استفاده از کامپیوتر یا تبلت استفاده می‌کنید، حتما صندلی دسته دار انتخاب کنید.گردن

متخصص آسیب‌های ورزشی گفت: چند تمرین ساده برای تقویت عضلات گردن و پشت شانه به خصوص برای دانش آموزان و دانشجویان وجود دارد که در روزهای استفاده از آموزش آنلاین مناسب هستند. توصیه اول و مهم به والدین است که نحوه صحیح نشست هنگام دریافت آموزش آنلاین را به فرزندان خود آموزش دهند، زیرا استفاده از روش‌هایی مانند خمیدگی زیاد، دراز کش و دمر (روی شکم) مناسب نیست. باید به این نکته توجه داشت که تمام افراد باید از این روش‌های نادرست فاصله بگیرند تا دچار آسیب‌های جدی در ناحیه ستون فقرات و گردن نشوند.

سعیدی در پایان تصریح کرد: توصیه می‌کنیم برای پرهیز از روش‌های نادرست در استفاده گوشی موبایل، از قوزبند استفاده نکنید؛ چراکه باعث ضعف پیش رونده و ناکارآمدی در عضلات می‌شود. بهترین و مهم‌ترین توصیه برای همه سنین، استفاده از روش‌های اصولی و صحیح در زمان فعالیت با گوشی موبایل یا خواندن کتاب است تا از هر گونه آسیب به عضلات گردن و ستون فقرات جلوگیری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر