دادستان‌های هلندی تایید کردند که یک هکر این کشور توانست با حدس زدن رمز ترامپ به حساب توییتری وی نفوذ کند اما او را «هکر بااخلاق» توصیف کردند و گفتند تحت تعقیب قرار نخواهد گرفت.
دادستان‌های هلندی تایید کردند که یک هکر این کشور توانست با حدس زدن رمز ترامپ به حساب توییتری وی نفوذ کند اما او را «هکر بااخلاق» توصیف کردند و گفتند تحت تعقیب قرار نخواهد گرفت.
کد خبر: ۱۲۹۵۲۱۱

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دادستان‌های هلندی هک شدن حساب توییتری «دونالد ترامپ» در ماه اکتبر را علیرغم انکار واشنگتن و این شرکت تایید کردند اما گفتند از آن جا که این هکر هلندی از اطلاعات موجود در حساب ترامپ سوءاستفاده نکرد و به تقویت امنیت آن کمک کرد، تحت تعقیب قرار نخواهد گرفت. 

بنابر گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین» هکری به نام «ویکتور گِوِرس» ۱۶ اکتبر (۲۵ مهر) با حدس زدن رمز حساب ترامپ توانست آن را هک کند.

در آن زمان شرکت توییتر و کاخ سفید با اطمینان، گزارش‌ها درباره هک شدن حساب رئیس‌جمهور آمریکا را رد کردند. این هکر فوراً اقدام خود را فاش و اعلام کرد رمزی که او حدس زده بود «!mega۲۰۲۰» مخفف شعار انتخاباتی ترامپ «make America great again»  (آمریکا را دوباره بزرگ کنید) بوده است.

دفتر دادستانی عمومی هلند اعلام کرد: معتقدیم هکر توانست به حساب توییتری ترامپ نفوذ کند اما معیارهای تدوین شده در قانون پرونده‌ای مبنی بر آزاد بودن به عنوان یک هکر اخلاقی را رعایت کرده است.

دفتر دادستانی افزود هک کردن در هلند جرم است اما افزود شرایط خاص که در عمل به آن «افشای مسئولانه» گفته می‌شود، مانع اقدام دادستان‌ها می‌شود.

مبنای یافته‌های دادستان‌های هلندی تحقیقات انجام شده از سوی واحد تخصصی سایبری پلیس بوده است. دادستان‌ها اعلام کردند نتایج تحقیقات به اطلاع هکر و مقامات آمریکا رسیده است.

اولین بار زمانی که خبر هک شدن حساب ترامپ رسانه‌ای شد، این هکر گفت که سهولت دسترسی وی به حساب توییتری رئیس‌جمهور آمریکا نشان می‌دهد او تدابیر امنیتی اولیه را در ارتباط با حساب خود مثل راستی‌آزمایی دو مرحله‌ای رعایت نمی‌کرده است.

او در مصاحبه با یک روزنامه هلندی افزود: انتظار داشتم بعد از چهار تلاش ناموفق دسترسی‌ام مسدود شود یا از من خواسته شود اطلاعات بیشتری ارائه کنم.

وی گفت که تلاش کرده به مقامات آمریکایی درباره این مسئله هشدار دهد و سرویس مخفی در تماسی از وی برای یادآوری این نقص امنیتی تشکر کرده است.   

بنابر این گزارش، این اولین بار نبود که گورس توانست با حدس زدن رمز حساب توییتر ترامپ، به آن دسترسی پیدا کند؛ در سال ۲۰۱۶ هم او و دو نفر دیگر توانستند حساب وی را هک کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها