jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۷۷۲   ۲۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۴

سارقی که اقدام به برداشت غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی شهروندان کرده بود در کاشمر شناسائی و دستگیر شد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از صداوسیمای مرکز خراسان رضوی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کاشمر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر برداشت ۵۵ میلیون ریال از حساب وی به صورت اینترنتی توسط فردی ناشناس، پی گیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
 
دستگیری سارق حساب های بانکی در کاشمر
سرهنگ حسین احمدی افزود: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد از طریق یکی از کانال‌های تبلیغاتی در فضای مجازی قصد خرید بسته اینترنتی داشتم که پس از وارد شدن به درگاه بانکی و وارد نمودن اطلاعات کارت بانکی و رمز پویا مبلغ ۵۵ میلیون ریال توسط شخص ناشناسی از حسابم کسر شد.

وی تصریح کرد: با اقدامات فنی و سایبری صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد این نوع کلاهبرداری به صورت فیشینگ انجام شده و درگاهی که شاکی از آن استفاده کرده درگاه جعلی بوده است که کلاهبردار سریعاً اطلاعات بانکی شاکی و رمز پویا وی را سرقت و سریعاً در درگاه اصلی وارد و مبلغ مذکور را به یکی از حساب‌های خود منتقل کرده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کاشمر گفت: علاوه بر مبلغ ۵۵ میلیون ریال مسدودی این پرونده تعداد ۵ فقره سرقت اینترنتی که توسط این کلاهبردار از دیگر شهر‌های کشور انجام شده بود توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی که با دستور مقام قضایی حساب متهم سریعاً مسدود و پرونده جهت سیر مراحل قانونی به صورت نیابتی به شهرستان محل سکونت متهم جهت دستگیری ارسال شد.

وی در خاتمه از شهروندان خواست خرید‌های خود را از سایت‌ها و درگاه‌های معتبر انجام دهند و در بازه زمانی که فرصت استفاده از رمز پویا ۱۲۰ ثانیه است در لحظات اولیه رمز خود را وارد نکنند بلکه در ثانیه‌های آخر این کار را انجام دهند تا چنانچه کلاهبردار شما را به درگاه جعلی هدایت کرده باشد فرصت استفاده از رمز پویا در درگاه‌های اصلی را نداشته و موفق به خالی کردن و سرقت مبالغ حساب تان نگردد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر