jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۴۳۸۸   ۲۴ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۴

رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا در اظهاراتی نسبت به عدم تمایل شهروندان آمریکایی برای دریافت واکسن کرونا ابراز نگرانی کرده است.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از تسنیم، دکتر استفن هان رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی گفت: مقاومت برخی شهروندان آمریکایی در برابر دریافت واکسن کرونا یک مشکل بزرگ است و مقام های رسمی در تلاش هستند تا این ترس و نگرانی ها را برطرف کنند.

 

وی افزود: تازه ترین نظرسنجی ها نشان می دهد بین یک چهارم تا یک سوم شهروندان آمریکایی تمایلی به دریافت واکسن کرونا ندارند. این یک مشکل بزرگ است. منظور من این است که اگر شما درباره روش های خارج شدن از این بحران بهداشت و سلامت فکر می کنید، ما مجبوریم تا تلاش های بی وقفه خود را همین الان ادامه دهیم. این مساله بسیار مهم است.

این مقام ارشد آمریکایی تاکید کرد: در آخر تونل روزنه‌ای از نور و روشنایی را می بینیم و می توانیم با ادامه تلاش های خستگی ناپذیر به یک مصونیت کلی در برابر این ویروس دست پیدا کنیم. منظور من این است که باید تعداد گسترده و زیادی از مردم در برابر این ویروس واکسینه شوند؛ از جمله کسانی که شاید تمایلی نداشته باشند. مقام های رسمی باید ترس و نگرانی مردم را برطرف کنند.

 

سازمان غذا و داروی آمریکا روز جمعه مجوز استفاده گسترده از واکسن کرونای تولیدی شرکت فایزر را صادر کرده است.

پیش بینی می شود نخستین محموله از واکسن کرونا برای تزریق به نیروهای کادر درمان و بهداشت و افراد سالمند و کارکنان خانه های سالمندان استفاده خواهد شد.

صدور مجوز استفاده از واکسن شرکت فایزر یک نقطه عطف مهم در مقابله آمریکا با بحران کرونا به شمار می رود، جایی که تاکنون بیش از 295 هزار نفر جان خود را بر اثر این بیماری از دست داده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر