jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۱۵۷۸   ۱۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۳۱

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران گفت: فقط مکمل‌های دارویی که برای درمان کرونا موثر هستند، در داروخانه به فروش می‌رسند.

به گزارش جام جم آنلاین، علی فاطمی، نایب رئیس انجمن داروسازان ایران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان درباره مکمل های دارویی اظهار کرد: دارو‌های موثر برای درمان کرونا در داروخانه‌ ها فروخته نمی‌شوند، تنها مکمل‌های دارویی که برای درمان این بیماری کمک کننده هستند، در داروخانه به فروش می‌رسند.

او افزود: اهمیت کلسیم برای سلامتی، به ویژه سلامت دندان و استخوان‌ها بر کسی پوشیده نیست. اگرچه رژیم غذایی مناسب (غنی از لبنیات) بهترین راه برای به دست آوردن کلسیم مورد نیاز بدن است، اما در صورت ناکافی بودن کلسیم در رژیم غذایی، مصرف مکمل‌ های کلسیم می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

فاطمی ادامه داد: بعضی افراد به دلیل ابتلا به بیماری زمینه‌ای خاص، ممکن است ناچار باشند تا مقدار دقیقی از کلسیم را دریافت کنند، این کار تنها با مصرف لبنیات یا غذا‌های حاوی کلسیم امکان پذیر نیست و حتما باید مکمل‌های حاوی مقدار مشخصی از کلسیم را به شکل قرص یا کپسول مصرف کنند.

او بیان کرد: افرادی که رژیم‌های غذایی خاصی را دنبال می‌کنند یا به دلیل عدم تحمل لاکتوز فرآورده‌های لبنی خود را محدود کرده و یا برعکس مقادیر زیادی از پروتئین یا سدیم مصرفی خود را بالا برده‌‌اند باید حتما از مکمل‌های دارویی حاوی کلسیم استفاده کنند. البته در این بین افرادی که به پوکی استخوان مبتلا هستند یا درمان طولانی مدت با کورتیکواستروئید‌ها (کورتون ها) دارند این افراد هم باید از مکمل‌های دارویی حاوی کلسیم استفاده کنند.

فاطمی گفت: مصرف مکمل‌های دارویی حاوی کلسیم برای مبتلایان به بیماری‌های روده‌ای خاص که توانایی جذب کلسیم آن‌ها کاهش پیدا می‌کند مانند بیماری التهابی روده یا سلیاک مناسب است. البته قبل از اینکه برای مصرف مکمل‌های حاوی کلسیم تصمیم گیری کنیم، باید با مشورت پزشک کرده و از نیاز واقعی بدنمان به این ماده معدنی مهم مطمئن شویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر