jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۱۲۹۱۵۷۵ ۱۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۳۸

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت به تشریح اجرای بخشنامه ممنوعیت حضور همراهان بیماران در بیمارستان و چگونگی اعلام موارد تخلف اشاره کرد.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور، مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در تشریح بخشنامه ممنوعیت حضور همراهان بیمار در بیمارستان بیان کرد: با توجه به اقتضائات فرهنگی و اجتماعی و مشکلات ناشی از کمبود نیرو‌های خدماتی همواره موضوع همراهان بیمار وجود داشته و قدیمی است، اما تاکنون به عنوان معضل مطرح نمی‌شد.

او ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کووید ١٩ رفت و آمد همراهان بیماران نگران کننده است چراکه می‌توانند به عنوان ناقل باشند؛ بر همین اساس گزارش‌ها حاکی از آن است که مراکز درمانی و بیمارستان‌ها با توصیه کارکنان بیمارستان بر آن شدند تا همراهان بیماران در این مراکز حضور پیدا نکنند.

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: این وزارتخانه طی بخشنامه‌ای حضور همراهان بیمار در بیمارستان را ممنوع اعلام کرد و هر بیمارستانی به هر دلیلی برای پست نیرو‌های خدماتی نیاز به نیروی بیشتر داشته باشد می‌تواند از ظرفیت جذب نیروی انسانی یا عقد قرارداد با شرکت‌هایی که امکان تامین نیروی انسانی دارند، بهره‌مند شوند.

جهانپور با اشاره به اینکه در طول مسیری که با همه گیری کووید داریم، این ممنوعیت وجود دارد، اظهار کرد: هموطنان موارد تخطی و شکایات خود در این مورد را می‌توانند با شماره ١٩١ مطرح کنند.

او در پاسخ به اینکه همراهان بیمار در صورت ممنوعیت حضور چطور می‌توانند از حسن اجرای کار‌های خدماتی که پیشتر همراهان بیماری در این زمینه همکاری داشتند، مطلع شوند، گفت: مسئولیت بیمار از لحظه بستری تا ترخیص با بیمارستان است و باید نسبت به آن پاسخگو باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر