فدراسیون فوتبال کلمبیا به همکاری خود با سرمربی پرتغالی‌اش پایان داد.
کد خبر: ۱۲۹۱۵۰۶

به گزارش جام جم آنلاین، کمتر از سه هفته پس از دو شکست متوالی و سنگین تیم ملی فوتبال کلمبیا مقابل تیم‌های اروگوئه (باخت 3-صفر) و اکوادور (شکست 6- یک) در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه آمریکای جنوبی، فدراسیون فوتبال این کشور به همکاری‌اش با این سرمربی پرتغالی پایان داد. شکست مقابل اکوادور سنگین‌ترین شکست «تری‌کالر» در رقابت‌های انتخابی از سال 1977 بود. گفته می‌شود فدراسیون فوتبال کلمبیا باید غرامتی 2 میلیون دلاری بابت فسخ قرارداد به کی‌روش بپردازد.

فدراسیون فوتبال کلمبیا با انتشار بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد: «فدراسیون فوتبال کلمبیا و کارلوس کی‌روش به توافق با یکدیگر رسیدند که این سرمربی پرتغالی به فعالیتش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا ادامه ندهد».

کی‌روش 67 ساله که پیش از هدایت تیم‌هایی همچون رئال مادرید، تیم ملی پرتغال و تیم ملی ایران را برعهده داشته از ماه فوریه 2019 هدایت تیم ملی کلمبیا را عهده‌دار بود. او در این مدت در 18 بازی که روی نیمکت این تیم بود و 9 پیروزی، پنج تساوی و چهار شکست را تجربه کرد.

پیش از این برخی رسانه‌های کلمبیایی خبر داده‌ بودند؛ در صورتی که فدراسیون فوتبال کلمبیا به همکاری‌اش با کی‌روش پایان دهد، هرنان داریو گومس اصلی‌ترین گزینه جانشینی این مربی پرتغالی است. گومس 64 ساله بین سال‌های 1995 تا 1998 و 2010 تا 2011 سابقه هدایت تری‌کالر را داشته است.

تیم ملی کلمبیا از چهار بازی اول خود در مرحله انتخابی جام جهانی 2022 در منطقه آمریکای جنوبی تنها چهار امتیاز کسب کرده است و در حال حاضر در رده هفتم جدول 10 تیمی این رقابت‌ها جای دارد.

تری‌کالر در بازی‌های بعدی خود در انتخابی جام جهانی 2022 باید در ماه مارس 2021 به مصاف تیم‌های برزیل و پاراگوئه برود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها