jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۴۲۸ ۱۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۵

انگلیس به اولین کشور غربی تبدیل شده است که مجوز واکسن کرونا را صادر می کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از گاردین؛ واکسن کرونای فایزر/بایونتک مجوز لازم در انگلیس را گرفت و به زودی واکسیناسیون گسترده در این کشور آغاز می شود.

این واکسن ابتدا به «افراد در معرض خطر» تزریق خواهد شد.

این واکسن پیش از تصمیمات ایالات متحده و اروپا برای استفاده اضطراری توسط سازمان تنظیم مقررات داروها و محصولات بهداشتی (MHRA) مجاز شده است.

به گفته این شرکت ، اولین دوزهای واکسن طی روزهای آینده خواهد رسید. انگلیس 40 میلیون دوز واکسن خریداری کرده است . این واکسن نشان داده شده است در آزمایشات نهایی 95 درصدی اثر دارد.

رییس و مدیراجرایی شرکت فایزر گفت: مجوز استفاده اضطراری امروز در انگلیس یک لحظه تاریخی در مبارزه با کووید است. این مجوز هدفی است که ما از ابتدای اعلام پیروزی علم برای رسیدن به آن تلاش کرده ایم .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش