jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۱۲۴۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۲۹

اخبار کرونا در چند خط ؛

جهان در انتظار واکسن مدرنا

شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان بسیاری از کشورها را به قرنطینه اجباری کشانده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری بر اخبار کوتاه کرونا در سراسر جهان است.

 

 

*شرکت مدرنا اعلام کرد که واکسن کرونای این شرکت بر روی 30 هزار نفر آزمایش شده و ایمنی قدرتمندی در برابر ویروس ایجاد کرده است.

*تعداد فوتی های کرونا در فرانسه در یک شبانه روز به بیش از 400 نفر رسید.

*نخست وزیر کرواسی هم به کرونا مبتلا شد. پس از اینکه پلنکوویچ تست کرونا داد نتیجه مثبت را دریافت کرد و بلافاصله به قرنطینه رفت.

*در ترکیه نیز قرنطینه سراسری اعلام شده است.

* تحقیقی جدید نشان می‌دهد ویروس کرونا پس از استنشاق شدن و گرفتار شدن در مخاط بینی، می‌تواند به مغز انسان برسد. این نخستین دلیل ثابت شده ای است که نشان می‌دهد ویروس کرونا می‌تواند از طریق مسیر مخاطی اعصاب مغز را مبتلا کند.

*کشورهای آمریکا، هند و برزیل رکورددار ابتلای روزانه هستند. در شبانه روز اخیر 158 هزار و 904 نفر در آمریکا، 40 هزار و 710 نفر در هند و 34 هزار و 467 نفر در برزیل آلودده به ویروس کرونا تشخیص داده شدند.

*مرگ همچنان رکورد می زند. در شبانه روز اخیر یک هزار و 479 تن در آمریکا، 732 نفر در ایتالیا، 573 نفر درمکزیک جان خود را از دست دادند.

*لهستان احتمالا به سیزدهمین کشوری تبدیل خواهد شد که وارد باشگاه میلیونی های کرونا می شود. تا به حال 12 کشور آمریکا، هند، برزیل،  روسیه، فرانسه، اسپانیا، بریتانیا، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، مکزیک و آلمان بیش از یک میلیون نفر مبتلا دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

ویروس انگلیسی و لزوم حساس بودن ما

وقتی وزیر بهداشت از شناسایی نخستین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشورمان خبر داد و گفت که او در یکی از بیمارستان‌های خصوصی بستری است و حال عمومی خوبی دارد، درواقع داشت خبر خوبی به ملت می‌داد، از این باب که هیچ پنهان‌کاری‌ای وجود ندارد و در مورد ویروس جهش‌یافته انگلیسی، عزمی برای مهار وجود دارد.

کرونا، سرما و آلودگی هوا

کرونا، سرما و آلودگی هوا

هوای تهران نزدیک به یک هفته است که در شرایط ناسالم قرار دارد و حجم زیادی از آلاینده‌ها وارد ریه شهروندان می‌شود.

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

مسؤولیت جهانی در عرصه سلامت

روابط میان کشورها براساس مراوداتی که با هم دارند مبتنی بر اراده آزاد است. به این معنا که طرفین این اراده آزاد را دارند که بخواهند با کشورهای دیگر مراوده و رابطه داشته‌باشند و معامله و تجارت کنند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش