jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۹۰۷۹۳   ۰۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۵۶

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران

تخریب ساختمان قدیمی در خیابان ۱۵ خرداد

ملکی درباره جزئیات حادثه تخریب یک ساختمان قدیمی در خیابان ۱۵ خرداد توضیحاتی داد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در ساعت ۱۲:۵۳ ظهر امروز (یکشنبه نهم آذر ماه) حادثه‌ تخریب بخشی از یک ساختمان قدیمی در خیابان ۱۵ خرداد، خیابان امامزاده یحیی، کوچه‌ شیرازی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد و سریعا دو ایستگاه با امکانات کامل به محل اعزام شدند.
 
تخریب ساختمان قدیمی در خیابان ۱۵ خرداد
وی افزود: محل حادثه یک منزل قدیمی دو طبقه بود که تقریبا به حالت متروکه درآمده بود و یکی از اتاق‌ها در طبقه دوم که به وسعت ۲۰ متر بود، تخریب شده بود.
ملکی تصریح کرد: در ابتدا اعلام کردند، کسانی در زیر آوار محبوس هستند که آتش نشانان، بلافاصله آماده‌ جستجو و آواربرداری شدند و عوامل شهرداری منطقه ۱۲ هم در آنجا حضور داشتند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران بیان کرد: آتش نشانان توانستند فردی حدودا ۳۵ ساله را که کاملا در زیر آوار محبوس شده بود، زنده از زیر آوار خارج کنند و این فرد تحویل عوامل اورژانس داده شد تا به مراکز درمانی منتقل شود.
وی تصریح کرد:کماکان نیرو‌ها در محل مستقر و در حال جستجو هستند که اگر کسی از زیر آوار پیدا شود، اعلام خواهیم کرد.
ملکی ادامه داد: در سال‌های قبل هم در فصول پر بارش شاهد موارد این چنینی بودیم، لذا همیشه تخریب ساختمان به این دلیل نیست که در مجاورت آن گودبرداری وجود داشته باشد.
ملکی افزود: در مواردی در ساختمان‌هایی که خیلی قدیمی هستند و مقاومت خود را از دست داده‌اند در فصل‌های پر بارش، آب باران به داخل دیوار و سقف‌هایی که غالبا خشتی و گلی هستند، نفوذ می‌کند و باعث تخریب می‌شود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: مسأله‌ دیگر این است که کسانی که منزل خود را به حالت متروکه به هر دلیلی رها کرده‌اند بدانند که مسؤلیت اتفاقاتی که در آنجا رخ می‌دهد با مالک است. حتما باید نسبت به محسور کردن ساختمان و مقاوم سازی و تعیین تکلیف آن با مجوز شهرداری اقدام کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر