jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۹۰۳۹۴   ۰۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۰

نیازهای اجتماعی هر فردی از طریق تجربه، جامعه‌پذیری و رشد فعال می‌شود، و پس از کسب این نیاز های اجتماعی فرد آن‌ها را به صورت توانایی‌های هیجانی و رفتاری تجربه می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از تبیان ، علت اصلی این که روابط زوجین دچار آسیب می شود در این است که آنها سعی در کنترل یکدیگر داشته و به نیازهای اجتماعی یکدیگر احترام نمی گذارند و سعی می کنند تا عقاید خود را به همسرشان تحمیل کنند. این امر باعث ایجاد شکاف در زندگی مشترک شده و به روابط عاشقانه آنها آسیب وارد کرده و حتی ممکن است باعث جدایی شود.

گاهی خانم ها به خاطر مشغله زیاد در امور خانه داری از ارتباطات اجتماعی دور می شوند و ادامه دار بودن این مسئله باعث می شود که نیازهای اجتماعی آنها برطرف نشده و ممکن است باعث بروز افسردگی شود.

برای برطرف کردن نیازهای اجتماعی شریک زندگیتان، به عنوان یک همسر خوب می بایست راههایی برای ارتباط اجتماعی وی بیابید و یا خودتان دست به کار شوید و برای رفع این نیاز تلاش کنید.

آقایون خوبه بِدونن: درسته که شما سرِ کار، در حال تفریح نبودید؛ اما قبول کنید به‌خاطر ارتباطات اجتماعی و ساعت‌ها هم‌صحبتی با مراجعان و همکاران، نیازهای اجتماعی شما برطرف شده.

سعی می کنند؛ عقایدتان را به همسر خود تحمیل نکنید زیرا این امر باعث ایجاد شکاف در زندگی مشترک شده و به روابط عاشقانه شما آسیب وارد می کند.

نیاز های همسر به خصوص نیاز های اجتماعی را بدانید


اما خانوم شما، اگر هم با بچه‌ها گفت‌وگویی داشته یا تلفنی با خانواده‌ش صحبت کرده، اما هنوز با چیزی که بهش "ارتباط اجتماعی" گفته میشه، فاصله زیادی داره.

پس موقع رسیدن به خونه، یکی از مهم‌ترین کارهای شما همین میشه که با خاموش‌کردن تلویزیون و کار نکردن با گوشی، خانومتون رو حداقل به یک ساعت گفت‌وگوی شیرین و جذاب دعوت‌ کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر