jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۸۷۸۲۷ ۲۷ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۴:۴۳

با پخش 10 قسمت ابتدایی سریال «از سرنوشت3»، میزان بازدید آن در سایت تلوبیون از 2 میلیون بیننده فراتر رفته است؛ این سریال در رقابت با اثری است که از نظر مضمون نیز شبیه به هم‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین از روابط عمومی سریال از سرنوشت، فصل سوم سریال «از سرنوشت» در حالی این شب‌ها از شبکه دوم سیما پخش می‌شود که قصه آن رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. هاشم شخصیت اصلی این داستان اسیر ماجراهای عجیب و غریب شده است که بدون مناسبت با رخدادهای چند ماه اخیر نیست. او اسیر یک باند قاچاق کالا شده و حالا روزهای سختی را در زندان سپری می‌کند. در نقطه مقابل، سهراب که در دو فصل قبلی همواره دوست وفادار هاشم بوده است و این دو در کنار یکدیگر لحظات تلخ و شیرینی را سپری کردند، اسیر افکار شک‌برانگیزی شده و فکر می‌کند هاشم در رفاقت چند ساله خود به سهراب خیانت کرده است.

این سریال که در دو فصل قبلی هم توانسته بود اقبال مخاطبان را به خود جلب کند، تقریبا در نیمه راه به سر می‌برد و تاکنون 13 قسمت از 25 قسمت آن روی آنتن رفته است. همزمان با پخش این سریال، میزان بازدید 10 قسمت ابتدایی آن و تکه‌های حساس این فیلم در سایت و نر‌م‌افزار تلوبیون از مرز 2 میلیون بیننده گذشته است. البته بییندگان 10 قسمت ابتدایی سریال به تنهایی بیش از 700 هزار بیننده بوده‌اند.

با نگاهی به آمار بازدیدهای این سریال تلویزیونی از سایت تلوبیون که مرجع پخش آرشیو برنامه‌های مختلف تلویزیون است می‌توان آمار بازدید تفکیک‌شده 10 قسمت ابتدایی را به شرح زیر بیان نمود:
قسمت اول، بیش از 142 هزار بازدید، قسمت دوم و سوم به ترتیب 78 و 75 هزار بازدید، قسمت چهارم حدود 67 هزار بازدید، قسمت پنجم، ششم و هفتم به ترتیب 65، 58 و 56 هزار و قسمت‌های هشتم، نهم و دهم به ترتیب 51 هزار، 60 هزار و 66 هزار بار از سوی مخاطبین بازدید شدند که در مجموع این سریال بیش از 720 هزار بازدید داشته است.

با نگاهی به دیگر سریال‌های پخش شده از رسانه ملی از ابتدای امسال، می‌توان مقایسه‌ای بین بازدیدهای «از سرنوشت 3» با دیگر سریال‌های رسانه ملی که از شبکه‌های یک، دو و سه سیما پخش شده‌اند، داشت.

از ابتدای سال 1399، سریال‌های «پایتخت6»، «نون خ2»، «زیرخاکی»، «پرگار»، «دخترم نرگس»، «سرزده» (9 قسمت) و «ایلدا» از شبکه یک سیما، سریال‌های «کامیون»، «بچه مهندس3»، «شاهرگ» و «بوم و بانو» از شبکه دوم سیما و سریال‌های «دوپینگ»، «سرباز»، «آخر خط»، «زمین گرم» و «نجلا» از شبکه سوم سیما پخش شده‌اند. با کنار قراردادن سریال‌های طنز تلویزیون که از نظر ژانر همسان با «از سرنوشت3» نیستند، می‌توان مقایسه‌ای از منظر میزان بازدید انجام داد.

سریال «پرگار» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی که در خردادماه امسال از شبکه یک سیما پخش شد، به صورت میانگین بیش از 35 هزار بازدید در هر قسمت داشته و مجموعاً در 10 قسمت ابتدایی حدود 350 هزار بار دیده شده است. همچنین سریال «دخترم نرگس» که پس از آن روی آنتن رفت با اقبال بیشتری روبه‌رو شده و در 10 قسمت ابتدایی بیش از 500 هزار بازدید داشته است تا به عنوان پربازدیدترین سریال شبکه یک سیما در سایت و نرم‌افزار تلوبیون انتخاب شود.

سریال «ایلدا» به کارگردانی راما قویدل نیز که در مهرماه روی آنتن شبکه یک سیما رفت، به صورت میانگین حدود 40 هزار بار در هر قسمت دیده شده و در 10 قسمت ابتدایی نزدیک به 400 هزار بازدید از سوی مخاطبان تلوبیون داشته است.

در بین سریال‌های شبکه دوم سیما، «کامیون» با بازی مهدی هاشمی در نوروز 1399 روی آنتن رفت. این ملودرام 28 قسمتی در 10 قسمت ابتدایی خود حدود 330 هزار بازدید داشته است در حالی که سریال «بچه مهندس 3» که در ماه مبارک رمضان از شبکه دو پخش شد، در 10 قسمت اول بیش از یک میلیون و چهارصدهزار بازدید داشته است.

با این حال، سریال «شاهرگ» با بازیگری زنده‌یاد سیروس گرجستانی در 10 قسمت ابتدایی خود حدود 350 هزار بازدید داشته است و سریال «بوم‌ و بانو» که قبل از فصل سوم «از سرنوشت» روی آنتن رفت، کمتر از 200 هزار بار بازدید تلوبیونی در 10 قسمت اول داشته است.

شبکه سوم سیما که بیشتر با سریال‌های طنز شناخته می‌شود؛ چند تجربه ملودرام نیز در سال 1399 داشته است؛ سریال «سرباز» که در ماه مبارک رمضان روی آنتن این شبکه رفت، حدود 200 هزار بازدید در سایت تلوبیون برای 10 قسمت ابتدایی خود داشته و سریال «زمین گرم» به کارگردانی سعید نعمت‌الله با اقبال بیشتری از سوی مخاطبان رسانه ملی همراه شده است. این سریال به صورت میانگین 30 هزار بازدید در هر قسمت داشته و بیش از 300 هزار بار دیده شده است.

با این حال سریال 17 قسمتی «نجلا» که همزمان با ایام اربعین حسینی روی آنتن شبکه سوم سیما رفت، در 10 قسمت ابتدایی خود کمتر از 700 هزار بازدید داشته است تا به عنوان پرمخاطب‌ترین سریال ملودرام شبکه سه سیما براساس آمار بازدید تلوبیون انتخاب شود.

با مقایسه آمارهای بالا می‌توان گفت که سریال «از سرنوشت3» تا به اینجا با پشت سرگذاشتن «نجلا» و «دخترم نرگس» در رتبه دوم پرمخاطب‌ترین سریال‌های ملودرام تلویزیون در سال 1399 قرار گرفته است. در این رتبه‌بندی بچه مهندس 3 آمار بهتری دارد و در رتبه اول قرار دارد. البته عواملی نظیر پخش سریال در ماه رمضان و مدت زمان 6 ماهه سپری شده از پخش آن در بهبود آمارهای بازدید تاثیر زیادی دارد و باید دید آیا فصل سوم از سرنوشت می‌تواند در روزهای آینده و با گذشت مدت زمان بیشتری از پخش آن رکورد این سریال را بزند یا خیر؟ دو سریالی که از نظر موضوع و محتوا با یکدیگر مقایسه می‌شوند، اکنون نیز در رقابت با همدیگر هستند.

«از سرنوشت 3» از مرز 2 میلیون بازدید در تلوبیون گذشت / داستان «هاشم و سهراب» پربیننده‌ترین ملودرام تلویزیون می‌شود؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر