jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۷۲۱۵ ۲۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۱:۵۰

بر اساس آخرین اخبار دو کمپانی داروسازی آمریکایی یعنی فایزر و مدرنا در صدد هستند با گرفتن آخرین مجوزهای لازم از سازمان غذا و داروی آمریکا واکسن کرونا را حداکثر تا یک ماه دیگر به بازار جهانی عرضه کنند.

به گزارش جام جم آنلاین ، با توجه به عوارض سختی که از واکسن های ابتدایی کرونا گزارش می شد داوطلب شدن برای دریافت آن واقعا ریسک بزرگی بود. تب و لرز شدید، فلج شدن و ... از عوارض سخت واکسن کرونا برشمرده می شد.

CCN ضمن گزارش دادن از این موضوع که فایزر و مدرنا به عنوان پیشتازان ساخت واکسن کرونا در حال گرفتن مجوزهای نهایی هستند عکس فردی را که به عنوان نخستین داوطلب دریافت واکسن معرفی شده منتشر کرد.

نام او فاش نشده اما مردی است که ریسک بسیار بزرگ دریافت واکسن فایزر را در مراحل اولیه پذیرفته. به این ترتیب او نخستین فردی در جهان است که واکسن یکی از معتبرترین کمپانی های داروسازی را دریافت کرده.

او در دانشگاه پزشکی مریلند واقع در بالتیمور این واکسن را زده است.

البته از سرنوشت او هم چیزی در دسترس نیست!

اولین فردی که واکسن کرونای فایزر را زد (عکس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش