title
این متخصصان ، از موسسه بهداشت جهانی بارسلونا ، مادران و نوزادان شش شهر اروپا ، از جمله بردفورد در انگلیس را بررسی کردند.
کد خبر: ۱۲۸۶۷۳۳

به گزارش جام جم آنلاین یک مطالعه جدید نشان می دهد اگر نوزادانی که هنوز در رحم هستند در معرض آلودگی هوا قرار بگیرند در کودکی با فشار خون بالاتر روبرو می شوند.

محققان اثرات قرار گرفتن در معرض عوامل محیطی مانند آلودگی ، سر و صدا و ساختمان‌های متراکم بر روی نوزادان قبل و بعد از تولد را بررسی کردند.

این متخصصان ، از موسسه بهداشت جهانی بارسلونا ، مادران و نوزادان شش شهر اروپا ، از جمله بردفورد در انگلیس را بررسی کردند.

آنها متوجه ارتباط بین فشار خون بالا در دوران کودکی و قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از آلودگی هوا و همچنین تراکم ساختمان ، سر و صدا ، مجاورت کم با فضاهای سبز و وضعیت اقتصادی-اجتماعی پایین یافتند.

فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی خطر بیماری های قلبی عروقی ، مانند بیماری حملات قلبی است.

این کارشناسان می گویند برنامه ریزان شهری باید برای نجات کودکان از بیماری های قلبی عروقی تا زمان بزرگسالی ، تأثیرات چنین عواملی را در نظر بگیرند.

چارلین وارمبورگ ، نویسنده مطالعه ، که در موسسه بهداشت جهانی بارسلونا مشغول به کار است می‌گوید: نتایج ما نشان می دهد که از زمان بارداری، محیط شهری می تواند بر فشار خون کودکان پیش دبستانی تأثیر بگذارد.

این بدان معنی است که تعهد به طراحی شهری و برنامه ریزی حمل و نقل طراحی شده برای کاهش آسیب رساندن به محیط زیست دارای پتانسیل برای کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی در بزرگسالی است.

در این تحقیق و بررسی تیم تحقیق، داده های ۴۲۷۹ کودک بین چهار تا پنج سال را مورد مطالعه قرار دادند. 

طبق این بررسی تراکم بالای ساختمان با فشار خون بالاتر همراه بود، در حالی که حمل و نقل شهری مناسب با فشار خون پایین مرتبط بود. همچنین قرار گرفتن در معرض سر و صدا با فشار خون بالاتر در کودکان ارتباط دارد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها