jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۸۵۷۲۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۹  |  ۰۶:۲۳

کرونایی که در بدن راسوهای دانمارکی جهش یافته وارد سه کشور دیگر هم شد و وضعیت فوق العاده ای در سراسر جهان به وجود آورده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، اگر در ابتدای شیوع پاندمی کرونا خفاش ها عامل انتشار آن معرفی شدند اکنون پای جانوری به نام راسو وسط است، جانوری که در مزارع دانمارک به منظور استفاده از پشم آنها جهت تولید لباس پرورش می یابند.

اما فرآیند منتقل کردن ویروس کرونا از بدن انسان به این حیوان باعث شد که این ویروس در بدن راسوها جهش پیدا کند و مجددا به انسان راه پیدا کند. این ویروس بسیار جهش یافته تر و خطرناک تر از ویروس قبلی قلمداد می شود.

در پی این اتفاق بریتانیا بلافاصله تمامی مرزهای خود را بر روی کشور دانمارک بست. دستور معدوم کردن 17 میلیون راسو نیز صادر شده است و در همین راستا تا این لحظه هزاران راسو قلع و قمع شده اند.

آخرین اخبار حاکی از آن است که کرونای مرتبط با راسوهای دانمارکی وارد کشورهای اسپانیا، آمریکا، هلند، سوئد و ایتالیا هم شده است.

ماجرای جهش ویروس کرونا در راسوها از شمال دانمارک آغاز شده است.

این نوع کرونای جهش یافته که حساسیت کمی نسبت به آنتی بادی دارد از راسو به انسان منتقل می شود و تا امروز 12 نفر را بیمار کرده است.

نوع جهش یافته ویروس کرونا که در بدن راسوها به وجود آمده می تواند ساخت واکسن کرونا را کاملا بی اثر کند و به همین دلیل است که پروازهای دانمارک به کشورهای دیگر با محدودیت های شدید روبرو شده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
بهمن
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۰
خوب چرا دولت ترامپ اعلام نمی کند که این ویروس از اروپای آمده است و عامل کم کاری و عدم اعلام به موقع آن توسط اروپا باعث جهش کرونا شده است کرونا ساخته وپرداخت دولت امریکا و اروپا است به همین علت است در کشورهای دیگر گشترش پیدا کرده است
۰
۲

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش