jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۳۳۳۴   ۰۷ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۳:۰۳

یکی از شوخی‌های رایج با خانم‌ها که تقریبا در همه کشورهای جهان مصطلح است، زمان زیادی است که آن‌ها برای آماده شدن به منظور بیرون رفتن به خصوص اگر برای مهمانی یا جلسه مهمی باشد، اختصاص می‌دهند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبر آنلاین ، یکی از گلایه‌های بعضی شوهرها هم از خانم‌شان، به همین موضوع ارتباط دارد. در این بین، شاید باورتان نشود اما نتایج یک پژوهش جدید نشان داده است که خانم‌ها به‌طور متوسط حدود یک سال از عمرشان را به تصمیم‌گیری درباره این‌که چه لباسی بپوشند، می‌گذرانند یا به عبارتی دیگر برای انجام این کار، هدر می‌دهند!

   دردسرهای «چی بپوشم؟»

بر اساس این تحقیقات که در لندن انجام شده، هر خانم به‌طور میانگین حدود ۲۸۷ روز از عمرش را در مقابل کمد لباسش می‌گذراند در حالی‌که به این فکر می‌کند که برای مهمانی یا محل کار، دورهمی دوستانه و ... چه لباسی بپوشد؟

انتخاب لباس چقدر از عمر زنان را هدر می‌دهد؟

و از این جالب‌تر این است که این تحقیقات نشان داده   خانم‌ها هر روز صبح حدود 15دقیقه از وقت‌شان را درخصوص این‌که چه بپوشند، فکر می‌کنند آن هم در حالی که شب قبل به همین میزان درباره لباس‌های‌شان فکر کرده‌اند! همچنین و در بیشتر موارد دو لباس را انتخاب می‌کنند و بعد از پرو انتخاب نهایی را انجام می‌دهند. نکته قابل توجه دیگر نتایج این پژوهش، آن‌جاست که خانم‌ها اگر قرار باشد شب به مهمانی بروند مدت زمان انتخاب لباس بیشتر   و حدود 20دقیقه است و اگر قرار باشد به سفر بروند، انتخاب لباس‌ها چیزی در حدود یک ساعت زمان می‌برد اما ماجرای سفر به همین‌جا ختم نمی‌شود و با وجود برنامه‌ریزی‌های انجام شده اما بیشتر خانم‌ها در سفر روزها حدود 10دقیقه و عصرها نیز حدود10 دقیقه درگیر انتخاب لباس خود هستند.

به همه این موارد باید حدود 20دقیقه دیگر اضافه کرد تا خانم‌ها آماده خارج شدن از خانه شوند. نتایج این پژوهش به طور مفصل‌تر در سایت psychologytoday.com منتشر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر