jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۱۱۱۳ ۲۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۱:۰۱

دانش‌آموز ۱۴ ساله، مولکولی ساخته که می‌تواند با یک پروتئین خاص ویروس کرونا پیوند ایجاد کند و آن را از کار بیندازد.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «آنیکا چبرولو»، دانش‌آموز ۱۴ ساله، مولکولی ساخته که می‌تواند با یک پروتئین خاص ویروس کرونا پیوند ایجاد کند و آن را از کار بیندازد.

این نوجوان تگزاسی برای تحقیق خود درباره یک درمان بالقوه ویروس کرونا، ۲۵ هزار دلار جایزه گرفت.

آنیکا چبرولو می‌گوید: «من مولکولی ساخته‌ام که می‌تواند با یک پروتئین خاص ویروس SARS-CoV-۲ پیوند ایجاد کند و پس از پیوند نیز پروتئین مذکور غیرفعال می‌شود».

این دانش‌آموز ۱۴ ساله در مصاحبه تلویزیونی خود گفت، پس از آنکه سال گذشته با نوع شدیدی از آنفلوآنزا بیمار شده تصمیم به شرکت در مسابقه گرفته است.

آنیکا می‌گوید: «ما همیشه این ترس را داریم که چه کسی تحت تأثیر ویروس کرونا قرار خواهد گرفت و همین موضوع کمک کرد تا من پروژه علمی خود را عملیاتی کنم».

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر