jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۸۴۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۹

یافته های جدید و نگران کننده نشان می دهد که ویروس کرونا روی برخی از سطوح تا یک ماه زنده می ماند و امکان انتقال دارد. این سطوح صفحه های گوشی، اسکناس و دستگیره های فلزی در هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، تحقیقات جدیدی که در آژانس ملی علوم استرالیا انجام شده نشان می دهد که ویروس کرونا روی برخی از سطوح به مدت حدود 28 روز تا یک ماه ماندگاری دارد.

تحقیق انجام شده در مرکز آمادگی برای بیماری ها  در جیلونگ ویکتوریا  در استرالیا نشان داد که این ویروس در دمای سردتر بهتر زنده مانده است.

همچنین مشخص شد که ویروس در سطوح صاف مانند شیشه و فولاد ضد زنگ در مقایسه با سطوحی مانند پنبه بیشتر زنده مانده است.

همچنین مطالعات اخیر نشان داده است که ویروس قادر است بیش از سه ساعت در ذرات معلق در هوا باقی بماند.

در طی یک ماه ، ویروس مورد تجزیه و تحلیل و جداسازی مجدد قرار گرفت تا میزان بقای آن مشخص شود.  آزمایشات بیشتر در دمای 30 و 40 درجه سانتیگراد انجام شد که با افزایش دما زمان بقا کاهش می یابد. این مطالعه همچنین در تاریکی برای از بین بردن اثر نور ماورا بنفش انجام شد زیرا تحقیقات نشان داده است که نور مستقیم خورشید می تواند به سرعت ویروس را غیرفعال کند.

این یافته ها نشان می دهد که ویروس کرونا می تواند برای مدت زمان قابل توجهی طولانی تر از آنچه در نظر گرفته می شود ، عفونی باقی بماند.

نتایج منتشر شده در مجله ویروس شناسی می تواند برای بهبود روش های کاهش خطر برای جلوگیری از شیوع بیماری مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر دبی ایگلز ، معاون مرکز آمادگی برای بیماری های استرالیا روی آزمایش واکسن احتمالی ویروس کار کرده است.

وی گفت: در دمای 20 درجه سانتیگراد ، یعنی حدود دمای اتاق ، متوجه شدیم که ویروس بسیار قوی است و به مدت 28 روز روی سطوح صاف مانند شیشه موجود در صفحه های تلفن همراه و اسکناس های پلاستیکی زنده مانده است. آزمایش های مشابه برای آنفلوآنزای A نشان داده است که این ویروس به مدت 17 روز بر روی سطوح زنده مانده است. اکنون مشخص است که مقاومت ویروس کرونا از آنفلوآنزا بیشتراست.

دکتر ایگلز اضافه کرد: ایجاد مدت زمان زنده ماندن این ویروس بر روی سطوح برای توسعه استراتژی های کاهش خطر در مناطق با تماس زیاد حیاتی است.

این افشاگری در حالی صورت می گیرد که چندین شرکت برای جلوگیری از شیوع ویروس گزینه های پرداخت بدون پول را معرفی کرده اند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نامی
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
هیچی دیگه
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نگاه راهبردی به بحران کرونا

نیروهای مسلح در همه کشورهای دنیا، نقش مهمی در مدیریت بحران‌ها ایفا می‌کنند و حتی اگر وظیفه اصلی در این زمینه به‌عهده آنان قرار نگیرد، حتما نقشی محوری در کنترل شرایط بحرانی به آنها سپرده خواهد شد.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش