jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۷۹۵۲۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۰۲

ساخت جاکفشی در خانه شاید در نگاه اول کمی دشوار به نظر بیاید، اما در این مطلب قصد داریم شما را با ساخت جا کفشی ساده و چوبی آشنا کنیم که با کمک آن می توانید به سادگی به کفش های خود نظم ببخشید.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ای هوم،هرچه تعداد کفش هایی که با گذشت زمان می خرید بیشتر می شود، فضای مورد نیاز برای نگهداری آنها نیز افزایش می یابد. اگر شما هم از افراد خوش شانسی نیستید که فضای بسیار بزرگ و کافی درون کمد دارند، پیدا کردن فضا برای قرار دادن کفش ها به معضلی جدی تبدیل می شود.  قصد داردیم ساخت جاکفشی خلاقانه ای را به آموزش دهد که به جای قایم کردن کفش ها درون کمد یا زیر تخت، آنها را به گونه ای نظم دهید که به راحتی قابل مشاهده و انتخاب باشند. این جاکفشی را می توانید در هر فضایی از خانه قرار دهید چرا که از نظر ظاهری نیز زیبا به نظر می رسد آن هم با کفش های محبوب خودتان!

ساخت جاکفشی در خانه

وسایل مورد نیاز برای ساخت جاکفشی در خانه

  • میله چوبی با قطر 25 میلی متر
  • میله چوبی با قطر 10 میلی متر
  • میله چوبی با قطر 8 میلی متر
  • مته دریل با قطر 8 میلی متر
  • اره
  • مهره چوبی با حفره 8 میلی متری
  • سمباده
  • چسب چوب

ساخت جاکفشی در خانه

مرحله اول: چوب قطور را اندازه گیری کرده و آماده کنید.

فضای موجود برای قرار دادن جاکفشی را اندازه بگیرید. آن عدد را رند کرده و به اندازه آن چوب را برش بزنید.

یک خط صاف روی چوب ترسیم کنید؛ مطمئن باشید که کاملا صاف باشد و در مرکز چوب قرار گرفته باشد. هر 5 سانتیمتر از طول چوب را علامت گذاری کنید.

کمی پایین تر بروید و این بار هر 8 سانتیمتر را علامت بزنید. در نهایت با این دو ردیفی که علامت زده اید، باید یک طرح زیگزاگ حاصل شده باشد.

ساخت جاکفشی در خانه

مرحله دوم: با دریل سوراخ ایجاد کنید.

روی هر کدام از علامت گذاری ها را با استفاده از دریل سوراخ کنید. در زمان استفاده از دریل مطمئن شوید که همه حفره ها در یک راستا قرار گرفته و عمود به مرکز چوب باشند.

ساخت جاکفشی در خانه

در قسمت پشتی این میله چوبی و درست در زیر حفره های ایجاد شده، نیز نیاز به دو حفره دارید تا بتوانید پایه های جاکفشی را درون آن قرار دهید. با امتداد خط میانی دو ردیف سوراخ در پشت میله، می توانید محل ایجاد سوراخ پایه ها را پیدا کنید. با فاصله 2 سانتیمتر از خط میانی میله چوبی، با استفاده از دریل، دو حفره را در یک راستا و در کنار هم ایجاد کنید.

ساخت جاکفشی در خانه

مرحله سوم: پایه ها را بسازید.

حال به 4 عدد پایه به طول 8 سانتیمتر نیاز دارید. بعد از برش این پایه ها با کمک سمباده سطح برش خورده را صاف کرده و برای اطمینان خاطر بیشتر با کمی چسب چوب، آنها را درون سوراخ های ایجاد شده برای پایه ها قرار دهید.

ساخت جاکفشی در خانه

می توانید برای فرو کردن آنها از چکش استفاده کنید. به یاد داشته باشید که در این زمان باید از میله های هم قطر با مته دریل استفاده کنید.

ساخت جاکفشی در خانه

مرحله چهارم: باقی چوب های نگهدارنده کفش را برش بزنید.

برای قرار دادن کفش ها نیاز به قطعاتی به طول 25 سانتیمتر دارید. تعداد حفره ها را بشمارید تا بدانید به چند قطعه چوب نیاز دارید.

ساخت جاکفشی در خانه

از مهره های چوبی دارای حفره برای سر هر تکه میله چوبی استفاده کنید و آن را با چسب چوب روی میله محکم کنید.

ساخت جاکفشی در خانه

درون هر حفره یک قطره چسب چوب ریخته و میله ها را درون آنها فرو کنید. جاکفشی زیبای شما آماده است و حال می توانید کفش های مورد علاقه و زیبایتان را روی میله ها آویزان کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر