با فرا رسیدن اربعین حسینی، رادیو ایران برنامه های ویژه ای را برای مخاطبان آماده کرده است.
کد خبر: ۱۲۷۹۰۲۸

ویژه برنامه های رادیو ایران در اربعین حسینی

 

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، باتوجه به نزدیک شدن اربعین حسینی، ویژه برنامه‌های مختلفی همچون « باغ ارغوان، عشق نام دیگر توست، زیر نور ماه، همنوا با نینوا، همراه با کاروان غم ، چهل پرده اشک، اربعین شهادت خورشید و دور عاشقان» برای پخش تدارک دیده شده است که در ادامه اطلاعات بیشتری از این برنامه ها آمده است:
«باغ ارغوان» نگاهی مذهبی و اتحاد ملی با موسیقی ها و نواهای آیینی را برقرار می کند که 16 و 17 مهر ماه با اجرای مریم نشیبا ساعت 15:00از رادیو ایران پخش می شود.

«عشق نام دیگر توست» ویژه برنامه دیگری است که 16 و 17 مهر ماه با موضوع کربلا فقط برای گریستن نیست، برای نگریستن است و آموزه ها و عبرت های کربلا جهانی است، به تهیه کنندگی وحید بیات و اجرای حمیدرضا رضایی و کارشناسی حجت الاسلام علی گودرزی ودکتر محمدرضا سنگری بعد از خبر ساعت 17:00 از پخش می شود.

«زیر نور ماه» نام ویژه برنامه دیگری است که 16 مهر بعد از خبر ساعت 23:00 و 17 مهر بعد از خبر ساعت 22:00 با محوریت جایگاه عدد چهل در تبلور و تجلی احادیث و در برنامه دیگری از جابربن عبدالله انصاری اولین زائر کربلا می گوید.

«همراه با کاروان غم» ویژه برنامه دیگری است از خاطرات زائران کربلا که روز پنج شنبه 17 مهر ساعت 9:00 پخش می شود.

«چهل پرده اشک» با موضوع تفسیر عشق در سبک زندگی حسینی به تهیه کنندگی عبدالله علایی و اجرای حسن همایی و حضور حجت الاسلام وحیدی 17 مهر ساعت 9:30 از رادیو ایران پخش می شود.
«اربعین شهادت خورشید» در روز 17 مهر درباره نقش حضرت زینب (س) در ترسیم حوادث کربلا و تاثیر سخنان ایشان در ماندگاری واقعه کربلاست که ساعت 14:40 پخش می شود.

«دور عاشقان» پنجشنبه ۱۷ مهر با موضوع نقش اربعین در احیاء یاد عاشورا و تحکیم و گسترش سبک زندگی حسینی با حضور حجت الاسلام محمد پويا مفرد کارشناس مذهبی برنامه و به تهیه کنندگی حسین معصومی ساعت 20:00 از رادیو ایران پخش می شود.

همچنین مخاطبان می توانند برای شنیدن آرشیو این برنامه ها به سایت رادیو ایران www.radioiran.ir مراجعه کنند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها