jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۰۲۸ ۱۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۲

با فرا رسیدن اربعین حسینی، رادیو ایران برنامه های ویژه ای را برای مخاطبان آماده کرده است.

ویژه برنامه های رادیو ایران در اربعین حسینی

 

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، باتوجه به نزدیک شدن اربعین حسینی، ویژه برنامه‌های مختلفی همچون « باغ ارغوان، عشق نام دیگر توست، زیر نور ماه، همنوا با نینوا، همراه با کاروان غم ، چهل پرده اشک، اربعین شهادت خورشید و دور عاشقان» برای پخش تدارک دیده شده است که در ادامه اطلاعات بیشتری از این برنامه ها آمده است:
«باغ ارغوان» نگاهی مذهبی و اتحاد ملی با موسیقی ها و نواهای آیینی را برقرار می کند که 16 و 17 مهر ماه با اجرای مریم نشیبا ساعت 15:00از رادیو ایران پخش می شود.

«عشق نام دیگر توست» ویژه برنامه دیگری است که 16 و 17 مهر ماه با موضوع کربلا فقط برای گریستن نیست، برای نگریستن است و آموزه ها و عبرت های کربلا جهانی است، به تهیه کنندگی وحید بیات و اجرای حمیدرضا رضایی و کارشناسی حجت الاسلام علی گودرزی ودکتر محمدرضا سنگری بعد از خبر ساعت 17:00 از پخش می شود.

«زیر نور ماه» نام ویژه برنامه دیگری است که 16 مهر بعد از خبر ساعت 23:00 و 17 مهر بعد از خبر ساعت 22:00 با محوریت جایگاه عدد چهل در تبلور و تجلی احادیث و در برنامه دیگری از جابربن عبدالله انصاری اولین زائر کربلا می گوید.

«همراه با کاروان غم» ویژه برنامه دیگری است از خاطرات زائران کربلا که روز پنج شنبه 17 مهر ساعت 9:00 پخش می شود.

«چهل پرده اشک» با موضوع تفسیر عشق در سبک زندگی حسینی به تهیه کنندگی عبدالله علایی و اجرای حسن همایی و حضور حجت الاسلام وحیدی 17 مهر ساعت 9:30 از رادیو ایران پخش می شود.
«اربعین شهادت خورشید» در روز 17 مهر درباره نقش حضرت زینب (س) در ترسیم حوادث کربلا و تاثیر سخنان ایشان در ماندگاری واقعه کربلاست که ساعت 14:40 پخش می شود.

«دور عاشقان» پنجشنبه ۱۷ مهر با موضوع نقش اربعین در احیاء یاد عاشورا و تحکیم و گسترش سبک زندگی حسینی با حضور حجت الاسلام محمد پويا مفرد کارشناس مذهبی برنامه و به تهیه کنندگی حسین معصومی ساعت 20:00 از رادیو ایران پخش می شود.

همچنین مخاطبان می توانند برای شنیدن آرشیو این برنامه ها به سایت رادیو ایران www.radioiran.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر