jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۷۹۰۲۸ ۱۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۱۲

با فرا رسیدن اربعین حسینی، رادیو ایران برنامه های ویژه ای را برای مخاطبان آماده کرده است.

ویژه برنامه های رادیو ایران در اربعین حسینی

 

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از شبکه رادیویی ایران، باتوجه به نزدیک شدن اربعین حسینی، ویژه برنامه‌های مختلفی همچون « باغ ارغوان، عشق نام دیگر توست، زیر نور ماه، همنوا با نینوا، همراه با کاروان غم ، چهل پرده اشک، اربعین شهادت خورشید و دور عاشقان» برای پخش تدارک دیده شده است که در ادامه اطلاعات بیشتری از این برنامه ها آمده است:
«باغ ارغوان» نگاهی مذهبی و اتحاد ملی با موسیقی ها و نواهای آیینی را برقرار می کند که 16 و 17 مهر ماه با اجرای مریم نشیبا ساعت 15:00از رادیو ایران پخش می شود.

«عشق نام دیگر توست» ویژه برنامه دیگری است که 16 و 17 مهر ماه با موضوع کربلا فقط برای گریستن نیست، برای نگریستن است و آموزه ها و عبرت های کربلا جهانی است، به تهیه کنندگی وحید بیات و اجرای حمیدرضا رضایی و کارشناسی حجت الاسلام علی گودرزی ودکتر محمدرضا سنگری بعد از خبر ساعت 17:00 از پخش می شود.

«زیر نور ماه» نام ویژه برنامه دیگری است که 16 مهر بعد از خبر ساعت 23:00 و 17 مهر بعد از خبر ساعت 22:00 با محوریت جایگاه عدد چهل در تبلور و تجلی احادیث و در برنامه دیگری از جابربن عبدالله انصاری اولین زائر کربلا می گوید.

«همراه با کاروان غم» ویژه برنامه دیگری است از خاطرات زائران کربلا که روز پنج شنبه 17 مهر ساعت 9:00 پخش می شود.

«چهل پرده اشک» با موضوع تفسیر عشق در سبک زندگی حسینی به تهیه کنندگی عبدالله علایی و اجرای حسن همایی و حضور حجت الاسلام وحیدی 17 مهر ساعت 9:30 از رادیو ایران پخش می شود.
«اربعین شهادت خورشید» در روز 17 مهر درباره نقش حضرت زینب (س) در ترسیم حوادث کربلا و تاثیر سخنان ایشان در ماندگاری واقعه کربلاست که ساعت 14:40 پخش می شود.

«دور عاشقان» پنجشنبه ۱۷ مهر با موضوع نقش اربعین در احیاء یاد عاشورا و تحکیم و گسترش سبک زندگی حسینی با حضور حجت الاسلام محمد پويا مفرد کارشناس مذهبی برنامه و به تهیه کنندگی حسین معصومی ساعت 20:00 از رادیو ایران پخش می شود.

همچنین مخاطبان می توانند برای شنیدن آرشیو این برنامه ها به سایت رادیو ایران www.radioiran.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر