از استیل در تولید لوازم خانه، از سینک ظرف‌شویی گرفته تا پیشخوان، کابینت و … استفاده می‌کنند. ظاهر زیبا و دوام بالای محصولاتی با این جنس باعث شده چنین تولیداتی بسیار محبوب باشند. استیل با وجود استحکام بالا، ممکن است در طول فعالیت‌های روز‌مره خراش‌های نا‌خوشایندی بر‌دارد.
کد خبر: ۱۲۷۸۰۴۲

چگونه می‌توانیم خش روی لوازم استیل خانگی را از بین ببریم؟

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از جالبانه ،وقتی از نزدیک به استیل نگاه کنید خواهید دید که در سطح آن رد برس وجود دارد. این‌ها رگه نامیده می‌شوند که بر اثر فرآیند‌های تولید به وجود آمده اند. نکته قابل توجه این است که هنگامی که شما می‌خواهید خراش‌ها را بردارید باید در جهت رگه‌ها بمالید. زیرا اگر این کار اشتباه انجام دهید خراش‌ها بدتر می‌شوند.  توجه داشته باشید که تکنیک‌های شرح داده شده در اینجا را روی استیل‌هایی که دارای روکش شفاف محافظ و یا سطح مصنوعی هستند، استفاده نکنید؛ زیرا آسیب‌های بیشتری وارد خواهید کرد. در حالی که نکته بالا را در ذهن دارید، ابزار مورد نیار خود را بردارید کار خود برای تمیز کردن سطح استیل شروع کنید. ممکن است به اندازه‌ی اول نو نشود، ولی باعث می‌شود ظاهر آشپزخانتان جان تازه بگیرد و و برای سال‌های آینده همان طور باقی بماند.

 

مواد و ابزار مورد نیاز برای از بین بردن خش استیل لوازم خانگی

  • شوینده مورد نیاز برای حذف خش استیل
  • آب
  • پارچه‌های میکروفیبر
  • کیت حذف خش استیل

چگونه خش‌های ریز و نازک را از روی استیل ضد زنگ از بین ببریم؟

از یک شوینده غیر ساینده مثل یک سیم مسی استفاده کنید (در صورتی که نمی‌خواهید هزینه کنید از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید).

  • اگر از یک ترکیب ضد زنگ استیل استفاده می‌کنید، کمی آب به اندازه‌ای که حالت خمیری بگیرد به آن اضافه کنید.
  • مقداری از آن ترکیبی که درست کرده‌اید را روی پارچه میکروفیبر بمالید و سپس پارچه را در جهت رگه‌های استیل به آرامی جلو و عقب کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که خش‌ها جلا داده شود.
  • سطح آن را با یک پارچه کمی نم دار پاک کنید تا مواد از روی آن برداشته شود.
  • سپس با یک پارچه میکروفیبر دیگر آن را خشک کنید. در صورت لزوم این کار را ۲ تا ۳ بار تکرار کنید تا خش‌ها کاملا از استیل برداشته شود.

 

از بین بردن خش استیل لوازم خانگی

 

چگونه خش‌های عمیق‌تر را از روی سطح استیل ضد زنگ پاک کنیم؟

برای خش‌های عمیق‌تر که با استفاده از روش قبل از بین نمی‌روند، از سنباده شنی نرم و خیس استفاده کنید. سنباده شنی‌های به طور کلی حاوی یک ترکیب پولیش و مجموعه‌ای ازلایه‌های ساینده هستند. برای از بین بردن خراش‌ها از استیل و برگرداندن سطح به شکل اولیه، باید روی تمام خش‌ها از درشت‌ترین تا ریز‌ترین کار کرد.

  • در استفاده از سنباده‌های شنی حتما دستورالعمل آن را بخوانید و جهت رگه‌ها روی استیل را شناسایی کنید.
  • یک سنباده شنی متناسب با خشی که می‌خواهید از بین ببرید انتخاب کنید و سپس روی خش بمالید (فقط در یک جهت).
  • به جلو و عقب حرکت کنید، این کار باعث ایجاد علائم دایره‌ای می‌شود. میزان فشاری که برای ساییدن باید وارد کنید نباید زیاد باشد.
  • در صورت دستورالعمل روی سنباده، با یک پد نرم‌تر برای جلا دادن این کار را ادامه دهید، اگر لازم بود آب و یا شوینده اضافه کنید.
  • برای اتمام کار، سطح را با یک پارچه میکرو فیبر پاک کنید، و استیل را با یک براق کننده جلا دهید.

برای اینکه سطح فلز خود همیشه جدید به نظر برسد، از مواد ساینده و سیم ظرف شویی برای تمیز کردن و پاک کردن به طور دائم استفاده نکنید. در هنگام شستن قابلمه‌های سنگین یا چدنی، از سینک استیل خود با یک حصیر پلاستیکی محافظت کنید. فقط مطمئن شوید که بعد از شستشو، حصیر را جدا کنید تا آب در زیر آن گیر نکند، زیرا می‌تواند باعث تغییر رنگ شود.

از بین بردن خش استیل لوازم خانگی

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها