روشی ساده برای سنگشور کردن لباس جین در خانه

امروزه لباس های جین سنگشور شده دارای محبوبیت زیاد و قیمت های بسیار بالا می باشد. شما هم می توانید لباسهای لی خود را در منزل سنگشور کرده و تنوع جدیدی در آنها ایجاد کنید.
کد خبر: ۱۲۷۷۸۶۵

روش سنگشور کردن لباس جین در خانه

به گزارش جام جم آنلاین از idat، گذر زمان باعث محو شدن رنگ و پاره شدن پارچه می شود .اما اگر بخواهید منتظر کهنه شدن و پارگی لباسهای جین خود بمانید ، باید تقریبا دو سال به طور مداوم از آنها استفاده نمایید.

بسیاری از افراد برای کهنه و فرسوده به نظر رسیدن لباس جین و شلوار لی خود علاقه مند به سنگ شور کردن آنها هستند. یا لباس های سنگ شور و دارای سوراخ های متعددی که امروزه بسیار باب شده است را برای خرید انتخاب می کنند.

قیمت لباسهای جین با سنگشور شدن و میزان پارگی آن سنجیده می شود .هرچقدر میزان سنگشور شدگی لباس بیشتر باشد دارای قیمت بالاتری نیز خواهد بود.

برای سنگشور کردن لباس یا اسید شویی می توان از شستن پارچه در ماشین های لباسشویی صنعتی بزرگ همراه با سنگریزه های کوچک جهت فرسوده به نظر رسیدن جین استفاده نمود. شما با سنگشور کردن لباس خود در منزل می توانید میزان سنگشور کردن نواحی مختلف جین را خود تعیین کنید. برای سنگشور کردن جین جهت فرسوده به نظر رسیدن آن ، دو روز زمان احتیاج است.

لباس جین

مراحل انجام سنگشور کردن با سنگ پا

  1. قرار دادن جین در یک سطل پر از آب سرد و نمک به مدت دو روز ، به طوری که جین کاملا به زیر آب فرو رفته باشد.
  2. برای سنگشور کردن ، سنگ پا را با فشاری سنگین اما یکسان روی نواحی مورد نظر حرکت دهید .پارچه جین استحکام زیادی دارد بنابراین چنانچه در دنیای مد فان گفته ایم از اعمال نیروی زیاد و فشار سنگین بر روی آن نترسید.
  3. سپس جین را از سطل خارج کرده و در هوای خشک و در معرض آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود.
  4. جین را با دور سرد لباسشویی شستشو دهید .شستن لباس با لباسشویی باعث ظاهر شدن تارهای کتان می شود و جلوه طبیعی تری به لباس می دهد.

سنگ پا

نکات مهم

  • به جای سنگ پا ، از برس نیز می توانید استفاده نمایید.
  • برای سنگشور به نظر رسیدن جین می توانید به جای سفید کننده از نمک استفاده کنید. این کار جهت جلوگیری از استنشاق مواد شیمیایی می باشد.
  • شما می توانید روی قسمت سنگشور شده را دوختی مانند بخیه داشته باشید.
  • قبل از شستشوی کامل و عاری از نمک لباس جین ، از پوشیدن آن خودداری کنید.

سنگشور کردن لباس جین با کاتر و کاغذ سمباده

اغلب پارگی های شلوار جین در قسمت بالای زانو ایجاد می شود .بنابراین در این نواحی شکاف های عمیق ایجاد نکنید.نواحی مورد نظر خود را با گچ روی شلوار مشخص کنید.

شکاف را در نزدیکی جیب شلوار ایجاد نکنید.هرچه قدر میزان پارگی ها کمتر باشد شلوار جین شما ظاهر طبیعی تری خواهد داشت . چرا که شلوار جین نو با پارگی زیاد و سوارخ های متعدد کمی غیر عادی به نظر می رسد.

سنگشور لباس لی

برای استفاده از کاتر به جای سنگ پا ، باید با احتیاط عمل کنید. در این روش دیگر نیازی به آب و نمک و مراحل ذکر شده نیست .اگر به طور مستقیم ، پارچه و درزهای آن را سوراخ کنید دیگر جین شما غیرقابل استفاده خواهد بود .از یک تخته خرد کن و یا مقوا در زیر لباس استفاده کنید و جین را با کاتر برش دهید.

برش ها باید کوچ باشد ، چند سانتی متر بالاتر هم این کار را تکرار کنید .نخ های سفید رنگ افقی ، پود پارچه و نخ های عمودی آبی رنگ پارچه ، تارهای لباس هستند. بنابراین روی شکاف های ایجاد شده ، تارهای سفید رنگ خواهید دید . با سمباده کشیدن روی لبه ها تا میزان دلخواه می توانید این کار را تکرار کنید.

شلوار جین ، همان کتان سفیدی است که با رنگ کردن در رنگ های مختلفی مشاهده می شود و این تغییر رنگ به عمق پارچه نفوذ نمی کند و در اثر اصطکاک ، تا شدن و سایش ، پاک می شود.این روند را می توان با سمباده تسریع کرد.

شلوار جین را به رو روی سطحی صاف قرار دهید و نواحی مورد نظر مانند ران ، روی زانو ، جیب های پشتی را با کاغذ سمباده بسابید .روی درزها را به آرامی سمباده بکشید تا دوخت آنها باز نشود .قبل از سمباده کشیدن می توانید تعدادی کارت در جیب های جلو و پشت شلوار قرار دهید تا خطوطی مانند کیف پول روی جیب ایجاد شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها