jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۷۴۱۱ ۰۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۱

در زندگی زناشویی تان به همسرتان محبت کنید و در بحث ها حرمت شکنی نکنید مشکلاتتان را با گفت و گو حل کنید و همیشه برای حفظ آرامش زندگی تلاش کنید.

رازهای ساده آرامش در زندگی زناشویی و حس محبت بین زن و شوهر

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از نمناک، ازدواج موجب ایجاد محبت ، تفاهم و آرامش میان زن و مرد می شود ن چنان که خداوند در یکی از سوره های خود فرموده است :برای شما همسرانی از جنس خودتان آفریدیم تا با آنها آرام شوید و بین شما رحمت و مودت قرار داده ایم.» ازدواج بسیاری از نیازهای روحی انسان را تأمین می کند و انسان در سایه تأمین این نیازها به آرامش روحی دست می یابد.

با این کارها به آرامش مورد نیاز در زندگی زناشویی برسید

مهر و محبت بین زن و شوهر موجب آرامش خانواده و دلبستگی عاطفی بین زوجین می شود. محبت از گذشت، حق شناسی، همدلی زوجین نسبت به یکدیگر سرچشمه می گیرد واز هر گونه تحقیر و تهمت دور است.

 

حمایت یکدیگر

 

محبت بین زن وشوهر با حمایت کردن آن ها در مشکلات زندگی از یکدیگر بیشتر می شود و تداوم وآرامش خانوادگی را به همراه دارد . حمایت زن و شوهر از یکدیگر سبب آموزش حامی بودن به طور غیر مستقیم به فرزندان می شود.

 

راز زندگی خوب

 

راه رسیدن به آرامش در زندگی زناشویی

راز داشتن آرامش در زندگی زناشویی

الکی گوش نکنید!

 

اگر می خواهید در زندگی زناشویتان غرق محبت شوید به همسرتان گفتگوهای همدلانه داشته باشید و به دقت به حرف های او گوش کنید و حرف های او را سرسری نگیرید.

راز پنهان آرامش میان زن و شوهر در زندگی زناشویی

آیا همسرتان را پذیرفته اید؟

 

بسیاری از زوجین دائما در حال گله کردن از همسرشانند و همسر خود را آنچنان که هست نپذیرفته اند . محبت پذیرش همسر به همان صورتی که هست با همه کمی وکاستی هایش. پذیرش نقایص یکدیگر از طرف زوجین سبب ایجاد اعتماد و بهتر شدن روابط می گردد.

 

عشق به همسر

بهترین راه دوستی با همسر

 

بسیاری از زوجین به همسرشان مشکوکند و دوست دارند وسایل خصوصی او را بگردند . آن ها نمی دانند که یکی از راه های ایجاد محبت در زندگی اعتماد به یکدیگر است . محبت یعنی اعتماد ، اعتماد یعنی تعهد، اعتماد قلب و روح عشق است.

 

حرمتها را حفظ کنید

 

احترام رنگ وبوی زندگی را تغییر می دهد و حرمتها را حفظ می کند و زندگی شما را سرشار از محبت می کند. جنبه های قابل احترام یکدیگر را پیدا کنید و روی آنها تمرکز کنید.

 

احترام به همسر

پای میز مذاکره بروید

 

با شریک زندگی تان بر سر تفاوتها و پیدا کردن نکات مشترک یکدیگر گفت و گو کنید. مذاکره و گفت وگو بهترین راه حل برقراری تعادل و سازش در زندگی است.

 

فراز و نشیب های محبت

 

نداشتن مهارت بیان احساسات و عواطف به طرف مقابل یکی از مشکلات زن و شوهرها است . برخی از زوجین نمی توانند محبت خود را به طرف مقابل ابراز کنندو عبارت های نامناسب برای بیان محبت ابراز می کنند، به عنوان مثال مرد نمی گذارد همسرش به بیرون از خانه برود زیرا طاقت دوری از همسر خود را ندارد.

آرامش زندگی زناشویی و نکات مهم در ابراز محبت

زنان و مردان در ابراز محبت متفاوت عمل می کنند . مردان اغلب محبت خود را سخنان محبت آمیز و خرید هدیه ابراز می کنند و زنان با محبت ، درست کردن غذای مورد علاقه همسر و خانه داری و... ابراز محبت می نمایند. پی بردن به تفاوت های زنان و مردان در محبت کردن موجب کاهش سوء تفاهم ها می شود.

 

نکات زناشویی

تبدیل محبت به عشق

 

محبت در اوج خود به عشق تبدیل می شودو عشق از شناخت بیشتر و درست زوجین نسبت به یکدیگربه وجود می آید . عشق با دوست داشتن خودتان آغاز می شود و بعد به دوست داشتن طرف مقابل می رسد.

 

افراد عاشق، عشق خود را به صورت ابراز محبت کلامی و جسمانی، رفتارهای شادی بخش و خشنود کننده برای یکدیگر، حمایت عاطفی و اخلاقی از همدیگر در همه شرایط زندگی، صبور و شکیبا بودن نسبت به رفتارهای ناخوشایند طرف مقابل و گذشت از خطاهای همسر نشان می دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر