jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۷۷۳۰۸ ۰۵ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۹

اوژن گرین کارگردان فرانسوی، به دلیل عدم استفاده از ماسک و زیر پا گذاشتن شیوه‌های بهداشتی از جشنواره «سن سباستین» اخراج شد.

اخراج یک کارگردان از یک جشنواره به دلیل استفاده نکردن از ماسک

 

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از خبرنگاران جوان، اوژن گرین فیلمساز فرانسوی متولد ایالت متحده بعد از نداشتن ماسک در طول اکران جدیدترین فیلمش به نام «Atarrabi et Mikelats» که در بخش رقابتی  جشنواره سن سباستین نمایش داده می‌شد، از این رویداد اخراج شد.

بعد از پنج بار رد کردن درخواست مقامات جشنواره برای استفاده درست از ماسک، از او خواسته شد که جشنواره را ترک کند که در نهایت عنوان مهمانی او در این جشنواره نیز باطل شد. در ادامه، حتی پلیس محلی هم احضار شد و گفته می‌شود یک شکایت اداری نیز تنظیم خواهد شد و به این معناست که این فیلمساز ممکن است حتی با جریمه روبه رو شود.

بعد از اخراج شدن این کارگردان، مراسم پرسش و پاسخ با بازیگران این اثر، لوکاس هیریارت و سایا هیریارت برگزار شد.

این اخراج نشان می‌دهد که این جشنواره در حمایت از شیوه‌های بهداشتی دریغ نخواهد کرد و حامی آن‌ها خواهد بود. این رویداد پیش از این، در همکاری با مقامات محلی وفدرال، سندی ۲۰۰ صفحه‌ای را که جزئیات اقدامات این جشنواره را شرح میداد تنظیم کرد که شامل ۲۰ مورد پروتکل طراحی شده توسط این جشنواره را شامل می‌شد. این موارد به تمامی کارکنان جشنواره منتقل شده بودند.

دیگر اقدامات این جشنواره شامل رزرو بلیت برای تمامی نمایش‌ها و ممنوعیت در تجمع‌های ۱۰ نفری و همچنین تعیین و علامت گذاری مکان‌ها برای رعایت فاصله اجتماعی در  اماکن عمومی می‌شد.

ظرفیت سینما‌های این جشنوار تا ۶۰ درصد کاهش یافته بود و بعد از هر نمایش ۹۰ دقیقه‌ای، سالن‌ها باید عملیات ضدعفونی را پشت سر می‌گذاشتند. همچنین لازم بود که همه مهمانان   بیانیه مسئولیت پذیری را امضا کنند. این بیانیه، مهمان‌ها را برای عدم ایجاد موقعیت‌هایی که باعث شیوع ویروس کرونا می‌شود متعهد می‌کند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر