jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۸۵۴   ۲۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۹

وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد نخستین محموله واکسن کرونای این کشور برای مناطق مختلف ارسال شده است و واکسیناسیون شهروندان گروه‌های پر خطر علیه کووید ۱۹ تضمین می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، به گفته سخنگوی بهداشت روسیه نخستین محموله واکسن کرونای این کشور به نام «اسپوتنیک V» برای مناطق مختلف روسیه ارسال شد.

به گفته وزارتخانه بهداشت این کشور، نخستین محموله واکسن «Gam-COVID-Vac» یا همان «اسپوتنیکV» برای مناطق مختلف کشور ارسال شده است.

همچنین به عنوان بخشی از این طرح، زنجیره‌های تدارکات برای تحویل واکسن به نهادهای تشکیل دهنده فدراسیون روسیه و توزیع و سازماندهی واکسیناسیون شهروندان گروه‌های پر خطر علیه بیماری کووید ۱۹ تضمین می‌شود.

در 11 آگوست، روسیه به عنوان نخستین کشور واکسن خود در برابر ویروس کرونا که Sputnik V نام دارد را ثبت رسمی کرد.

واکسن مذکور توسط مرکز تحقیقات ملی گامالیا ساخته شده و در ژوئن-ژوئیه آزمایش‌های بالینی را پشت سر گذاشت. این یک پلت فرم شناخته شده است که قبلاً برای واکسن‌های دیگر استفاده شده است.

وزارت بهداشت خاطرنشان کرد که تجربه استفاده از داروهای مشابه نشان می‌دهد که این واکسن قادر به ایجاد مصونیت طولانی مدت تا دو سال است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها