jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۵۸۵۴ ۲۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۳:۵۹

وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد نخستین محموله واکسن کرونای این کشور برای مناطق مختلف ارسال شده است و واکسیناسیون شهروندان گروه‌های پر خطر علیه کووید ۱۹ تضمین می‌شود.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، به گفته سخنگوی بهداشت روسیه نخستین محموله واکسن کرونای این کشور به نام «اسپوتنیک V» برای مناطق مختلف روسیه ارسال شد.

به گفته وزارتخانه بهداشت این کشور، نخستین محموله واکسن «Gam-COVID-Vac» یا همان «اسپوتنیکV» برای مناطق مختلف کشور ارسال شده است.

همچنین به عنوان بخشی از این طرح، زنجیره‌های تدارکات برای تحویل واکسن به نهادهای تشکیل دهنده فدراسیون روسیه و توزیع و سازماندهی واکسیناسیون شهروندان گروه‌های پر خطر علیه بیماری کووید ۱۹ تضمین می‌شود.

در 11 آگوست، روسیه به عنوان نخستین کشور واکسن خود در برابر ویروس کرونا که Sputnik V نام دارد را ثبت رسمی کرد.

واکسن مذکور توسط مرکز تحقیقات ملی گامالیا ساخته شده و در ژوئن-ژوئیه آزمایش‌های بالینی را پشت سر گذاشت. این یک پلت فرم شناخته شده است که قبلاً برای واکسن‌های دیگر استفاده شده است.

وزارت بهداشت خاطرنشان کرد که تجربه استفاده از داروهای مشابه نشان می‌دهد که این واکسن قادر به ایجاد مصونیت طولانی مدت تا دو سال است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر