jamejamsima
سیما چهره کد خبر: ۱۲۷۵۸۴۰   ۲۲ شهريور ۱۳۹۹  |  ۱۲:۵۲

سیدمهرداد ضیایی بازیگر و نویسنده از نگارش یک نمایشنامه صحنه‌ای و یک نمایش رادیویی خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، مهرداد ضیایی بازیگر تلویزیون که این روزها در سریال «شرم» به ایفای نقش می‌پردازد درباره فیلمنامه‌های تکراری که معمولاً در تلویزیون وجود دارد و آنها را رد می‌کند، در گفتگو با مهر بیان کرد: ما در دهه ۹۰ متوجه شدیم حتی در شرایطی فیلمنامه و نویسنده هم دچار بازار سیاه می‌شود یعنی به شیوه درست نمی‌توانید شرایطی داشته باشید که متنی را به عنوان فیلمنامه بنویسید و دستمزد دریافت کنید.
وی اضافه کرد: رقابت‌های فاسدی بین دوستان نویسنده در جریان است و یا رابطه‌هایی بین کارگردان، نویسنده و تهیه کننده در برخی پروژه‌ها شبیه دسته و گنگ شده است که به این بازار سیاه منجر شده است.
ضیایی درباره برخی نویسندگان که آثارشان فضایی تکراری دارند و به نگارش این تکراری‌ها ادامه می‌دهند، گفت: بالاخره آدم‌ها هم باید زندگی کنند و معاش داشته باشند. مدتی پیش در یک جلسه نقد و بررسی کتاب پرسیدم چند نفر از راه نویسندگی معاش می‌گذراند که از میان جمع چند ۱۰ نفری یک یا دو نفر که خودم یکی از آنها بودم از این راه معیشت را هم سپری می‌کردند.
وی اضافه کرد: من تا سال‌ها می‌توانستم از راه نوشتن زندگی کنم و حتی تا سال ۸۵ نیاز نبود کاری را که دوست ندارم در آن بازی کنم.
ضیایی با اشاره به متن فیلمنامه‌های سریال‌ها اظهار کرد که سریال‌هایی که این روزها بازی می‌کند ایده‌آلش نیست و ترجیح می‌دهد در خانه بنشیند و بنویسد.
وی همچنین با اشاره به متن‌هایی که در حال نویسندگی آنهاست، عنوان کرد: همین الان نمایشنامه‌ای دارم که باید روی آن کار کنم و تا مهر ماه به پایان برسانم که کار بسیار سنگینی است. همچنین باید یک مجموعه پنج قسمتی برای رادیو بنویسم.
ضیایی همچنین درباره متن سریال «شرم» و اینکه چقدر به واقعیت‌های جامعه نزدیک است، گفت: این سریال به فضای روز جامعه نزدیک است و حتی می‌توان گفت از فرط نزدیکی دور است.
وی در پایان درباره کیفیت فیلمنامه بیان کرد: فیلمنامه این سریال کیفیتی بالای متوسط دارد و گروهی مشغول کار هستند کاراکتری هم که بازی می‌کنم تکانه‌های سنگین خانوادگی دارد که از خارج و داخل خانواده به او وارد می‌شود و جذابیتی داشت که بخواهم وارد کار شوم.
سریال «شرم» به کارگردانی احمد کاوری و تهیه کنندگی امیرمهدی پوروزیری برای پخش از شبکه سه ساخته می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر