Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۷۴۹۸۰ ۱۱ شهريور ۱۳۹۹  |  ۰۹:۰۰

مدیرکل دفتر امور طرح‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت از وجود ۱۳ هزار طرح با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در کشور خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم، علیرضا هادی گفت: میزان سرمایه این طرح ها, 232 هزار میلیارد تومان است. البته این میزان سرمایه بر اساس مجوز صادر شده است، درصورت بروز رسانی این عدد خیلی بیشتر خواهد بود.
مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این 13 هزار طرح 470 هزار نفر شغل در کشور ایجاد خواهد کرد.
وی اضافه کرد: عمده طرح هایی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز برای آن ها صادر می شود در بخش های غیر دولتی اعم از تعاونی، خصوصی و سایر اجزای غیر دولتی است و به هیچ عنوان طرح های دولتی نیست.
هادی گفت: این وزارتخانه همه ساله مجوز های خیلی زیادی را در سطح کشور برای طرح های مختلف صادر می کند.
مدیرکل دفتر امور طرح های وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: طرح های مزبور کارهای خود را شروع و به پیشرفت های مختلفی می رسند.این طرح ها بعضا ممکن است چند سال روی 60، 70، 75 درصد یا بالاتر به دلائل مختلف از جمله مشکلات مالی صاحب بنگاه، مشکلات مدیریتی، فوت صاحب مجوز، خوراک، مواد اولیه، زیرساخت و غیره متوقف باشند. به عبارتی, مشکلات مزبور باعث شده پیشرفت فیزیکی بنگاه ها ادامه پیدا نکند.
هادی همچنین از طراحی سامانه احیای بنگاه‌های راکد برای مشارکت سرمایه‌گذاران جدید در طرح های بالای 60 درصد خبر داد و گفت: هدف از این اقدام این است که متقاضیان جدید سرمایه گذاری بخش های مختلف وزارت صنعت، معدن و تجارت را به سمت طرح های دارای پیشرفت فیزیکی بالا و راکد هدایت کنیم.
وی ادامه داد: افزایش بهره‌وری سرمایه، احیاء واحدها و طرح‌های نیمه تمام و راکد بصورت جدی در دستور کار این وزارتخانه است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر