وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:

افزایش ۲۱.۵ درصدی تردد در محورهای برون‌شهری

وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار و ۲۴۳ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری در شبانه ‌روز گذشته، ۲۱.۵ درصد افزایش تردد را نسبت به روز قبل نشان می‌دهد.
کد خبر: ۱۲۷۴۶۹۱

به گزارش جام جم آنلاین از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بر اساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به ‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع اعلام شده،‌ مابقی محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آن ها به روال عادی در جریان است.

همچنین در شبانه ‌روز گذشته، آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار و ۲۴۳ ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری، نسبت به روز قبل ۲۱.۵ درصد افزایش تردد را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۲ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ تا ۱۹ و کمترین تردد بین ساعات ۳ تا ۴ صورت پذیرفته است.

همچنین به نقل از مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای کشور، امروز در محورهای شمالی کشور فاقد هرگونه مداخلات جوی خواهند بود و جز در محور کرج - چالوس حدفاصل گسیل تا نسا، در برخی از مقاطع و محدوده های سیاه بیشه، هزارچم که شاهد ترافیک سنگین است، در سایز محورها تردد روان بر قرار است.

در آزادراه کرج - قزوین محدوده های مهرویلا، گلدشت نیز ترافیک نیمه سنگین گزارش شده است.

محدودیت‌های ترافیکی پنجم تا یازدهم شهریور

۱.موتورسیکلت:

تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۵ تا ساعت ۶ روز سه شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۱۱ از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران– سمنان– مشهد و بالعکس ممنوع است.

- تبصره: تردد موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

۲.سواری:

- محور کندوان

الف- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ های ۵ و ۶ شهریور تا ۲ بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران-شمال ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مورخ های ۵ و ۶ شهریور تا ۲ بامداد روزهای بعد از کرج (دوراهی شهرستانک) و آزادراه تهران-شمال بسمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود.

ب- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۶/۰۷ از مرزن آباد بسمت کرج و آزادراه تهران-شمال ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ روز جمعه مورخ ۹۹/۰۶/۰۷ از کرج (دوراهی شهرستانک) و آزادراه تهران-شمال بسمت مرزن آباد به صورت یکطرفه خواهد بود.

پ- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۸ از کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ روز شنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۸ از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران-شمال به صورت یکطرفه خواهد بود.

ت- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ های ۹ و ۱۰ شهریور تا ۲ بامداد روزهای بعد از کرج و ابتدای آزادراه تهران-شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ روزهای یکشنبه و دوشنبه مورخ های۹ و ۱۰ شهریور تا ۲ بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج و آزادراه تهران-شمال به صورت یکطرفه خواهد بود.

- محور هراز

الف- تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه مورخ های ۸، ۹ و ۱۰ شهریور تا ۲ بامداد روزهای بعد از رودهن به سمت آمل ممنوع بوده و با اعلام مأمورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه مورخ های ۸، ۹ و ۱۰ تا ۲ بامداد روزهای بعد از آب اسک به سمت رودهن (محدوده مشاء) به صورت یکطرفه خواهد بود.

- تبصره: درصورت افزایش یا کاهش حجم تردد و به منظور تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه تمدید یا لغو محدودیت ها در محورهای فوق توسط مامورین پلیس راه در محل اعمال می شود.

۳. نقلیه سنگین (به استثنای حاملین موادسوختی ویافاسدشدنی):

- محور کندوان:

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج – چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

- محور هراز:

الف- تردد کلیه تریلرها کماکان ممنوع است.

ب- تردد کلیه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۵ تا ۲ بامداد روز بعد از محور هراز ممنوع است.

پ- تردد کلیه کامیون ها و کامیونت ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ روزهای پنجشنبه، جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه مورخ های ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰ شهریور ماه تا ۲ بامداد روزهای بعد از محور هراز ممنوع است.

۳- محور تهران-فیروزکوه-قائم شهرو سمنان-قائم شهر:

تردد انواع تریلر و کامیون ها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روز یکشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۹ از مسیر شمال به جنوب در محور فوق ممنوع است.

۴. محور آستارا-اردبیل و بالعکس

تردد انواع تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۸ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و یکشنبه مورخ های ۶ و ۹ شهریور در محور فوق ممنوع است.

۵. محور قدیم رشت-قزوین و بالعکس

تردد انواع تریلرها و کامیون ها به استثنای حاملین موادسوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ تا ۲۴ پنجشنبه و یکشنبه مورخ های ۶ و ۹ شهریور در محور فوق ممنوع است.

۶. محور سلفچگان-قم (باند رفت به سمت قم)

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملین موادسوختی و فاسدشدنی از ساعت ۱۴ تا ۲۴ روز یکشنبه مورخ ۹۹/۰۶/۰۹ از محور سلفچگان به قم ممنوع بوده و مسیر جایگزین آزادراه تهران-ساوه-سلفچگان است.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها