jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۷۳۸۰۷ ۲۶ مرداد ۱۳۹۹  |  ۱۷:۵۶

سازمان تنظیم داروی چین اعلام کرده است که کاندیداهای واکسن کرونا باید ۵۰ درصد از میزان اثربخشی را داشته باشند و حداقل تا شش ماه پس از دریافت، در برابر کرونا ایمنی ایجاد کنند تا مورد تایید چین قرار گرفته و در دسترس شهروندان قرار بگیرند.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، پیش‌نویس سند منتشر شده توسط مرکز ارزیابی داروهای چین (CCDE) که دستورالعمل‌ها را تنظیم می‌کند، تصریح کرده است در حالی که ۵۰ درصد کارایی حداقل میزان اثربخشی مورد نظر است، هدف این است که واکسن‌ کرونا برای ۷۰ درصد از جمعیت موثر باشد.

طبق این سند، استفاده اورژانسی از واکسن‌هایی که به حداقل میزان کارآیی رسیده‌اند اما هنوز مرحله نهایی آزمایشات بالینی خود را طی نکرده‌اند نیز قابل تأیید است. مراحل نهایی این کارآزمایی‌ها ممکن است تا یک سال طول بکشد اما رهبران ایالتی مشتاق هستند که هر چه سریع‌تر یک واکسن موفق را به طور گسترده در دسترس عموم قرار دهند.

میزان کارآیی تشریح شده از دستورالعمل‌های ارائه شده توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) و سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) پیروی می‌کند. مرکز ارزیابی داروهای چین اظهار داشته که پس از نگاهی به توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت و مشاوره با بیش از ۵۰ متخصص و ۳۷ تیم علمی، استانداردهای خود را تعیین کرده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که چهار کاندید واکسن چین در مرحله نهایی آزمایش در امارات متحده عربی، برزیل، عربستان سعودی و اندونزی هستند.

چین در بین چندین کشور از جمله ایالات متحده آمریکا و روسیه پیشرو در تولید اولین واکسن موثر کروناویروس است. طبق پیش‌نویس داده‌های منتشر شده توسط سازمان جهانی بهداشت، در حال حاضر ۲۹ کاندید واکسن در ارزیابی بالینی وجود دارند.

وزارت بهداشت روسیه نیز روز سه‌شنبه نخستین واکسن کرونا را با عنوان «اسپوتنیک-وی» با وجود اینکه هنوز وارد مرحله نهایی آزمایشات بالینی نشده است، تصویب کرد. طبق گفته وزارت بهداشت این کشور، تولید این واکسن کرونا از شنبه آغاز شد.

عملیات Warp Speed، برنامه عمل کاخ سفید برای تولید واکسن مناسب نیز سه کاندید را برای دریافت بودجه فدرال به منظور کارآزمایی‌های نهایی فاز سوم انتخاب کرده است.

دکتر آنتونی فائوچی، متخصص ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا، تأکید کرده است که این کشور تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی یا آغاز سال بعد واکسن ایمنی‌بخش در برابر کرونا را در دسترس خواهد داشت.

فائوچی همچنین بیان کرد که حتی واکسن‌ های کرونا با اثربخشی ۵۰ درصدی نیز به اندازه کافی برای برگرداندن دنیا به حالت عادی طی یک سال مطلوب خواهند بود.

در حالی که برخی از کارشناسان از جمله فائوچی ایمنی و اثربخشی واکسن روسیه را به دلیل عدم دسترسی به اطلاعات کافی در مورد این محصول مورد سوال قرار داده‌اند روسیه اما این نگرانی‌ها را بی‌اساس خوانده و دختر ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری این کشور نیز برای کاهش نگرانی‌ها نسبت به ایمنی و اثربخشی این واکسن، آن را در ملا عام دریافت کرد.

روسیه در نظر دارد تا رسیدن اکتبر واکسیناسیون گسترده کرونا را آغاز کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر