jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۷۳۴۹۳   ۲۵ مرداد ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۷

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت و گو با جام جم آنلاین مطرح کرد؛

مسافرت منجر به تشدید شیوع می شود

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید می کند مسافرت هایی که در چند روز اخیر انجام شد نرخ شیوع را بیشتر خواهد کرد.

 دکتر مینو محرز عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت و گو با جام جم آنلاین عنوان کرد: قدرت سرایت ویروس کرونا به گونه ای پیش می رود که انگار هر روز در حال افزایش است. هیچ چیز به اندازه رعایت فاصله اجتماعی ، ماسک زدن و از همه مهم تر ماندن در خانه مفید نیست.

وی افزود: مسافرت های چند روز اخیر منجر به تشدید شیوع ویروس کرونا می شود. در روزهای اخیر شاهد این بودیم که برخی از محورهای مواصلاتی تا چه اندازه شلوغ بودند. متاسفانه بسیاری از افراد نمی دانند و یا آگاهانه به مسافرت می روند و باعث می شوند تا ویروس کرونا در کشور افزایش پیدا کند.

این مقام مسئول افزود: همچنان پیشنهاد می کنم کنکور در فضای آزاد مثل ورزشگاه ها برگزار شود. روز برگزاری کنکور در کشور یک روز حیاتی و بسیار خطرناک است و هر کسی باید به شدت مراقب باشد و از فرد دیگری انتظار رعایت نداشته باشد.

محرز با بیان اینکه بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها دیگر جای خالی ندارد بیان داشت: پیش بینی خوبی از روزهای آینده وجود ندارد و شرایط واقعا خطرناک است. آمار بسیار بالاست. شهریور ماه غیرقابل کنترلی در پیش داریم. مردم کمک کنم تا حدودی شرایط قابل کنترل شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه سودجویان همچنان به نیرنگ خود ادامه می دهد و داروهایی مثل رمدسیویر را با قیمت کلانی به مردم می فروشند. این خودش یک مشکل دیگر است. برخی گمان می کنند با خوردن داروهایی از این دست مقابل کرونا مصونیت پیدا می کنند.

محرز در پایان گفت: برخی به شدت ماجرای انتقال ویروس را شل گرفته اند. بسیاری از اماکن عمومی مثل سابق به کار خود ادامه می دهند. نباید فراموش کنیم برخی از افراد بدون علامت می توانند حتی با حرف زدن بیماری خود را منتقل کنند و من قبلا به این نکته اشاره کرده بودم. مردم بسیار مراقب باشند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها