jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۷۱۰۲۱   ۲۲ تير ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۷

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار داد؛ ۲۰ میلیون یمنی با خطر گرسنگی مواجه هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در توییتی نوشت: ۲۰ میلیون از جمعیت ۳۰ میلیونی یمن اکنون فاقد امنیت غذایی هستند.
سازمان ملل افزوده است: باید جان میلیون‌ها یمنی را نجات داد و اقدامی کرد.
دفتر سازمان ملل در ادامه تأکید کرده است؛ شرایط به گونه‌ای است که نمی‌توان در انتظار ماند و باید هرچه سریعتر برای کمک‌های انسانی منابع مالی در نظر گرفته شود.
پیش‌تر «لیز گراندی» هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن گفته بود: برنامه کمک‌های سازمان ملل متحد که نیازهای بهداشتی، درمانی و غذایی را در بر می‌گیرد، به دلیل کمبود منابع متوقف شده و به نظر می‌رسد که شرایط اقتصادی به صورت نگران‌کننده‌ای وضع مشابهی دارد و در بدترین مراحل بحران قرار گرفته و آن هم زمانی که میلیون‌ها نفر با گرسنگی مواجهند.  
همچنین «ینس لارکیه» سخنگوی هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در ویدیو کنفرانسی در شهر ژنو، از کشورها خواسته بود تا با توجه به بحران انسانی در یمن، هرچه سریعتر به تعهدات مالی خود عمل کنند.
در همین حال، سازمان ملل متحد در کنفرانس ماه ژوئن تنها به اندازه تقریباً نیمی از ۲ میلیارد و ۴۱۰ میلیون دلار مورد نیاز برای کمک به یمن، کمک‌ها را افزایش داد.
عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً شش سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها