jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۲۶۹۷۰۱ ۰۶ تير ۱۳۹۹  |  ۱۰:۴۷

معاون سفیر تهران در بغداد گفت: ایران آماده بازگشایی گذرگاه های مرزی با عراق و از سر گیری تبادلات تجاری و انتقال کالاست.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «موسی طباطبایی» معاون سفیر ایران در عراق گفت: تهران آماده بازگشایی تمامی گذرگاه های مرزی با رعایت تمامی موازین بهداشتی است.

او به وبسایت المربد عراق گفت که ایران امیدوار است طرف عراقی تمامی مقدمات لازم برای از سر گیری تبادلات تجاری را فراهم سازد و این اقدام در راستای منافع دو ملت عراق و ایران است.

طباطبایی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی گذرگاه های مرزی با منطقه کردستان عراق باز است و انواع کالاها از این گذرگاهها عبور می‌کند؛ افزود: «ما تمامی تجهیزات لازم برای تست کالاها و افراد جهت اطمینان از عدم آلودگی به ویروس کرونا را آماده‌ کرده‌ایم تا هیچ نگرانی در خصوص انتقال ویروس از ایران به عراق یا بالکعس وجود نداشته باشد.»

معاون سفیر ایران در بغداد، همچنین گفت که ۸۰ درصد گذرگاه های مرزی میان ایران با همسایگان خود از جمله ترکیه، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان و آذربایجان و همچنین گذرگاههای مرزی با منطقه کردستان عراق باز است و تبادلات تجاری و انتقال کالا تحت تدابیر پیشیگیرانه انجام می‌شود.

طباطبایی در خصوص از سر گیری پروازهای میان دو کشور نیز گفت که سخن گفتن در این خصوص هنوز زود است و در حال حاضر بازگشایی گذرگاه های زمینی اولویت دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر