jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۹۵۴۱   ۰۴ تير ۱۳۹۹  |  ۰۳:۰۸

نتایج یک پژوهش حکایت از‌ آن دارد که بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در شرایط بحرانی هستند، به میزان قابل توجهی بیش از سایر مبتلایان به این بیماری در معرض ایست قلبی هستند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نتایج یک پژوهش که به تازگی انجام شده حکایت از‌ آن دارد که بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در شرایط بحرانی هستند، به میزان قابل توجهی بیش از سایر مبتلایان به این بیماری در معرض ایست قلبی هستند.

محققان دریافتند، مبتلایان به کووید ۱۹ که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، ۱۰ برابر بیشتر از سایر افراد ممکن است دچار ایست یا اختلال ریتم قلبی شوند.

برای ارزیابی خطر و بروز ایست قلبی و آریتمی در بیماران بستری با COVID-۱۹، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در پرلمن، ۷۰۰ بیمار مبتلا به COVID-۱۹ را که از اوایل ماه مارس و اواسط ماه مه در بیمارستان دانشگاه بستری بودند، ارزیابی کردند.

آنها ۵۳ مورد آریتمی را شناسایی کردند؛ ۹ بیمار که دچار ایست قلبی شده‌اند، ۲۵ بیمار که دچار فیبریلاسیون دهلیزی شده بودند و نیاز به درمان داشتند، ۹ بیمار با اختلال آریتمی قابل توجه و ۱۰ مورد تاکی کاردی بطنی غیر پایدار شناسایی شدند.

از ۷۰۰ بیمار بستری در بیمارستان، حدود ۱۱ درصد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

براساس این مطالعه، یافته‌های جدید شفافیت بیشتری را در مورد نقش ویروس کرونا در بروز بیماری‌ های قلبی به ویژه آنهایی که در وضعیت بحرانی هستند را ارائه می‌دهد.

راجات دئو، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: تحقیقات بیشتری لازم است تا ارتباط این دو بیماری با یکدیگر کشف شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر