jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۹۵۴۱ ۰۴ تير ۱۳۹۹  |  ۰۳:۰۸

نتایج یک پژوهش حکایت از‌ آن دارد که بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در شرایط بحرانی هستند، به میزان قابل توجهی بیش از سایر مبتلایان به این بیماری در معرض ایست قلبی هستند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نتایج یک پژوهش که به تازگی انجام شده حکایت از‌ آن دارد که بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در شرایط بحرانی هستند، به میزان قابل توجهی بیش از سایر مبتلایان به این بیماری در معرض ایست قلبی هستند.

محققان دریافتند، مبتلایان به کووید ۱۹ که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، ۱۰ برابر بیشتر از سایر افراد ممکن است دچار ایست یا اختلال ریتم قلبی شوند.

برای ارزیابی خطر و بروز ایست قلبی و آریتمی در بیماران بستری با COVID-۱۹، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در پرلمن، ۷۰۰ بیمار مبتلا به COVID-۱۹ را که از اوایل ماه مارس و اواسط ماه مه در بیمارستان دانشگاه بستری بودند، ارزیابی کردند.

آنها ۵۳ مورد آریتمی را شناسایی کردند؛ ۹ بیمار که دچار ایست قلبی شده‌اند، ۲۵ بیمار که دچار فیبریلاسیون دهلیزی شده بودند و نیاز به درمان داشتند، ۹ بیمار با اختلال آریتمی قابل توجه و ۱۰ مورد تاکی کاردی بطنی غیر پایدار شناسایی شدند.

از ۷۰۰ بیمار بستری در بیمارستان، حدود ۱۱ درصد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

براساس این مطالعه، یافته‌های جدید شفافیت بیشتری را در مورد نقش ویروس کرونا در بروز بیماری‌ های قلبی به ویژه آنهایی که در وضعیت بحرانی هستند را ارائه می‌دهد.

راجات دئو، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: تحقیقات بیشتری لازم است تا ارتباط این دو بیماری با یکدیگر کشف شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر