jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۹۵۴۱ ۰۴ تير ۱۳۹۹  |  ۰۳:۰۸

نتایج یک پژوهش حکایت از‌ آن دارد که بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در شرایط بحرانی هستند، به میزان قابل توجهی بیش از سایر مبتلایان به این بیماری در معرض ایست قلبی هستند.

title

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، نتایج یک پژوهش که به تازگی انجام شده حکایت از‌ آن دارد که بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در شرایط بحرانی هستند، به میزان قابل توجهی بیش از سایر مبتلایان به این بیماری در معرض ایست قلبی هستند.

محققان دریافتند، مبتلایان به کووید ۱۹ که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، ۱۰ برابر بیشتر از سایر افراد ممکن است دچار ایست یا اختلال ریتم قلبی شوند.

برای ارزیابی خطر و بروز ایست قلبی و آریتمی در بیماران بستری با COVID-۱۹، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در پرلمن، ۷۰۰ بیمار مبتلا به COVID-۱۹ را که از اوایل ماه مارس و اواسط ماه مه در بیمارستان دانشگاه بستری بودند، ارزیابی کردند.

آنها ۵۳ مورد آریتمی را شناسایی کردند؛ ۹ بیمار که دچار ایست قلبی شده‌اند، ۲۵ بیمار که دچار فیبریلاسیون دهلیزی شده بودند و نیاز به درمان داشتند، ۹ بیمار با اختلال آریتمی قابل توجه و ۱۰ مورد تاکی کاردی بطنی غیر پایدار شناسایی شدند.

از ۷۰۰ بیمار بستری در بیمارستان، حدود ۱۱ درصد در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

براساس این مطالعه، یافته‌های جدید شفافیت بیشتری را در مورد نقش ویروس کرونا در بروز بیماری‌ های قلبی به ویژه آنهایی که در وضعیت بحرانی هستند را ارائه می‌دهد.

راجات دئو، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: تحقیقات بیشتری لازم است تا ارتباط این دو بیماری با یکدیگر کشف شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر