رادیوهای استانی به مناسبت دهه کرامت برنامه‌های متنوعی را تولید و پخش می‌کنند.
کد خبر: ۱۲۶۹۴۳۳

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین از فارس، به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت و سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا(ع)، برنامه‌های متنوعی در ساختارهای گوناگون برای پخش از رادیوهای استانی تدارک دیده شده است.

بر این اساس  ویژه رواق عصمت، فروغی از کوثر، گل موسی، ایل دخت، عطر ریحان، بهاری‌ترین نفس، دخترانه و لبخند زندگی از جمله برنامه‌هایی هستند که به مناسبت روز تولد حضرت معصومه(س) و روز دختر از رادیوهای استانی پخش خواهند شد.

صدای استان‌ها در سالروز تولد حضرت معصومه(س) به مدت 990 دقیقه ویژه برنامه اختصاصی برای این مناسبت تدارک دیده‌اند که از تمامی مراکز پخش می‌شود.

همچنین علاوه بر ویژه برنامه‌ها در بخش‌های متعددی از برنامه‌های زنده به این مناسبت پرداخته می‌شود؛ طرح موضوعاتی همچون ولادت و زندگی حضرت معصومه(س)، دلایل ازدواج نکردن حضرت، القاب ایشان، معرفی کتاب، سخنان ائمه درباره کریمه اهل بیت(س)، فضائل و خصوصیات ایشان، عبادت حضرت، مقام علمی ایشان، حضرت معصومه(س) در ادبیات فارسی و الگوگیری نسل امروز و جوان از زندگانی این بانوی بزرگوار  از جمله موضوعاتی هستند که در برنامه‌های مختلف به آنها پرداخته می‌شود. برنامه‌های جوان مراکز هم به صورت ویژه به این مناسبت خواهند پرداخت.

«شب‌های ایران» هم عنوان برنامه دیگری است که به مدت 90 دقیقه به صورت ویژه به تولد حضرت معصومه(س) می‌پردازد و در آن به موضوعات و آیتم‌های مختلفی همچون مروری بر تاریخچه زندگانی حضرت معصومه(س)، کیفیت و ثواب تسبیحات حضرت، بیان ویژگی های اخلاقی و فضایل و صفات کریمه اهل بیت(س)، فضیلت زیارت حضرت معصومه(س)، بیان مناقب حضرت از زبان امامان معصوم(ع)، معرفی کتاب درباره زندگانی و شخصیت والای حضرت معصومه(س) و معرفی موقوفات حضرت معصومه(س) در قم اشاره خواهد شد.

در روز میلاد ولی نعمت ایرانیان، حضرت رضا(ع) هم برنامه «مشرق عشق» از مشهد مقدس (صدای مرکز خراسان رضوی) طی ساعات 9 تا 11 به صورت زنده و با ساختار ترکیبی – نمایشی روی آنتن همه رادیوهای استانی می‌رود.

در این ویژه برنامه گزارش‌هایی زنده از صحن و سرای رضوی و شهر امام رضا(ع) و همچنین از مراکز قم و شیراز پخش خواهد شد.

پخش مستندهای رادیویی، روایت‌هایی از زندگی امام هشتم، گفت‌وگو با شاعران آیینی و شعرخوانی با موضوع زندگی و سیره امام رضا(ع)، نمایش‌های کوتاه برگرفته از معارف رضوی و پخش پیامک‌ها و دلگویه‌های مخاطبان، بخش‌های مختلف این برنامه را تشکیل می‌دهند.

«شب‌های ایران» برنامه دیگری است که در سالروز میلاد امام رضا(ع) به مدت 90 دقیقه و با محورهایی همچون حال و هوای صحن و سرای امام رضا(ع) و معارف رضوی و لزوم بکارگیری آنها در زندگی پخش خواهد شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها