jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۸۱۴۱ ۱۳ خرداد ۱۳۹۹  |  ۲۰:۴۷

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا بی اثر است و این دارو هم مرگ و اریتمی قلبی را در بیماران کرونایی زیاد می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا ملک زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت صبح امروز در جلسه کمیته علمی کشوری سیاستگذاری بیماری کووید ۱۹ که در بیمارستان قلب شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: تا به این لحظه ۱۸ هزار مقاله در دنیا درباره بیماری کرونا به چاپ رسیده است و کشور ایران با ۲۸۳ مقاله در خصوص پژوهش و تحقیق بر روی این بیماری در جایگاه دهم قرار دارد.

ملک زاده بیان کرد: مطالعه دانشمندان نشان می‌دهد، داروی هیدروکسی کلروکین برای درمان کرونا بی اثر است و این دارو هم مرگ و اریتمی قلبی را در بیماران کرونایی زیاد می‌کند.

باید منتظر موج‌های دوم و سوم کرونا باشیم

او با اشاره به اینکه درمان بیماری کرونا باید زود شروع شود، افزود: باید به زودی منتظر موج‌های دوم و سوم کرونا در کشور باشیم.

ملک زاده ادامه داد: در حال حاضر یک فاز مطالعاتی جدید در زمینه بیماری کرونا بر روی ۳۰۹۵ بیمار از ۲۵ کشور دنیا آغاز شده است. در ایران هم این تحقیق بر روی ۹۸۸ بیمار در ۳۵ مرکز تحقیقاتی و ۳۰ بیمارستان انجام می‌شود.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به اینکه در حال حاضر این مطالعه در ۱۵ استان کشور انجام می‌شود، افزود: با اینکه ایران دیر‌تر از سایر کشور‌ها وارد این فاز مطالعاتی شده، اما یک سوم از موارد مورد نظر را وارد این تحقیق کرده است.

او در پایان یادآوری کرد: در ایران تحقیق بر روی داروی فاویپیراویر انجام شده و ما متوجه شدیم که این دارو اثر بخش نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

چالش ناقلان بی علامت

چالش ناقلان بی علامت

ناقلان بدون علامت افرادی هستند که در ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی آنها ویروس وجود دارد اما علائم بالینی ندارند. این افراد در هر مکانی ممکن است حضور داشته‌باشند، بنابراین در مکان‌های شلوغ مخصوصا اتوبوس و مترو باید فرض کنیم هر فردی ممکن است ناقل ویروس باشد.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر