jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۹۰۵ ۱۱ خرداد ۱۳۹۹  |  ۱۵:۰۵

مراسم تجلیل از استاد بهروز رضوی ، گوینده پیشکسوت صداوسیما صبح امروز در ساختمان شهدای رادیو سازمان صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین، در این مراسم دکتر حمید شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی به همراه جمعی از پیشکسوتان رسانه با اهدای مدرک درجه یک هنری کشور از ایشان تقدیر کردند.

شاه آبادی با ذکر این نکته که در طول 80 سال حضور رادیو در کشور، چهره هایی نظیر بهروز رضوی کمتر یافت میشوند. بیان کرد: امروز رادیو از یکی از فرزندان پر افتخار خود تقدیر میکند و بخاطر این سرمایه به خود میبالد.

اگر رادیو امروز در عرصه رسانه ای کشور موثر است و در شکل گیری سبک زندگی مردم نقش دارد به واسطه حضور این افراد است.

معاون صدای رسانه ملی با بیان این مطلب که اولین چیزی که از بهروز رضوی میشناسیم صدای او است، گفت: در واقع صدا ظرف وجودی استاد است که دانش و علمشان در این ظرف قرار می‌گیرد و پشت این صدا این فرهیختگی و مهارت وجود دارد ، ما باید این ظرفیت ها را به همه اقشار معرفی کنیم.

در این مراسم بهروز رضوی با اشاره به 52 سال کار خود در رادیو عنوان کرد: من از بچگی عاشق رادیو بودم و وقتی وارد این حوزه شدم، همه افراد را می شناختم.

این گوینده پیشکسوت رمز ماندگاری خود را بهره برداری شخصی نکردن از امکانات و انجام کارها به بهترین نحو دانست و اظهار داشت: در هیچ برنامه ای قصد نمایش خود را نداشتم و همواره سعی کردم طوری بخوانم که بهتر از آن نشود خواند. وقتی شعری میخوانم خود را نه فقط شرمنده مردم و مسئولین، بلکه حتی پاسخگو در برابر حافظ و سعدی هم میدانم.

رشید کاکاوند، گوینده رادیو نیز در حاشیه این مراسم رضوی را فرد درجه یک هنری خواند و گفت: اهدای این نشان باعث میشود ما بهتر او را بشناسیم. صدای رضوی فرهنگ و دانش شنونده را بالا میبرد و صدای فرهیخته ای است.
 
وی همچنین افزود: ما باید تلاش کنیم تا کار و فرهنگ او را به جوان تر ها آموزش دهیم.
 
سید محمد طباطبایی مدیر عامل موسسه پیشکسوتان ضمن تقدیر از بهروز رضوی عنوان کرد: در شورا برای اعطای نشان درجه یک بحث زیادی میشود، اما وقتی اسم بهروز رضوی آمد همه بدون استثناء موافقت کردند. او هیچوقت موضع سیاسی خود را وارد هنر و کار خود نکرد و ما امیدواریم در نسل های بعد نیز مانند او داشته باشیم.
 
گزارش جام جم آنلاین از مراسم تجلیل از استاد بهروز رضوی
 
گزارش جام جم آنلاین از مراسم تجلیل از استاد بهروز رضوی
 
گزارش جام جم آنلاین از مراسم تجلیل از استاد بهروز رضوی
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر