jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۶۷۱۰۲   ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۷

سارا شقاقی، روان‌شناس در این باره می‌گوید: معمولا در بیشتر زندگی‌های مشتركی كه به جدایی یا طلاق عاطفی منجر می‌شود، انتخاب نادرست و عدم آموزش‌های پیش از ازدواج نقش مهمی را ایفا می‌كند.

به نظر من انتخاب همسر تنها از روی احساس و در نظر نگرفتن معیارهای عاقلانه به مرور زمان باعث فرو‌كش شدن احساسات و در نهایت دلزدگی و جدایی می‌شود. اصولا انتخاب با معیار عقل و احساس در كنار هم باعث دوام زندگی و موفقیت در ازدواج می‌شود. زنان و مردان باید این را بدانند كه شناخت خصوصیات و وضعیت فرهنگی خانواده طرف مقابل، تفاهم و تشابه اعتقاد و خواسته، تناسب سنی و تحصیلی در انتخاب همسر، نقش اساسی را ایفا می‌كنند. ازدواج‌هایی كه تنها با احساسات و هیجانات لحظه‌ای صورت می‌گیرند، در ادامه لذت و شیرینی خود را از دست می‌دهد و زن و مرد تحمل گذشتن از مشكلات را نخواهند داشت. برای همین ممكن است آن زندگی خیلی زود از هم فرو بپاشد. این موضوعات باعث تكراری و خسته‌كننده بودن زندگی مشترك می‌شود. وقتی احساسات در زندگی مشترك عادی شود، آن وقت است كه تفاوت‌های فاحش، خود را نشان می‌دهند و زن و مرد را از زندگی مشترك دلزده می‌كند. درواقع یكی از مهم‌ترین عوامل طلاق در جامعه تكراری و خسته‌‌كننده بودن زندگی برای زن و شوهر است. بنابراین زن و مرد باید در انتخاب‌هایشان كمی بیشتر دقت كنند تا در آینده دچار مشكل نشوند. در این پرونده هم همین اتفاق رخ داده و مرد از روز اول به همسرش نگفته كه در خواسته‌اش مصمم است. گذشت او در ابتدای زندگی باعث شده در ادامه هم نتواند روی آن پافشاری كند. از سوی دیگر باید قبل از ازدواج به علایق یكدیگر توجه كرد و نباید منتظر تغییر رفتار بعد از ازدواج شد. بعد از ازدواج و انتخاب شریك زندگی، نمی‌توان به تغییر طرف مقابل پرداخت، بلكه باید به فكر درك متقابل در زندگی بود. زن جوان علاقه‌ای به ادامه تحصیل ندارد و همسرش به جای درك او اقدام به تحقیرش كرده بود كه همین رفتار باعث سردی بیشتر او شد.

ضمیمه تپش روزنامه جام جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر