jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۶۹۰۶ ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۷

کارشناسان دانشگاه آکسفورد اعلام کردند: تزریق واکسن توسعه داده شده توسط این دانشگاه از نفوذ عفونت به ریه میمون‌ها جلوگیری کرد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، کارشناسان دانشگاه آکسفورد که مدتی است برای توسعه واکسن کرونا در تلاش هستند، اعلام کردند: تزریق واکسن توسعه داده شده توسط این دانشگاه از نفوذ عفونت به ریه میمون‌ها جلوگیری کرد.

شش میمون رزوس در مدت ۲۸ روز پس از واکسیناسیون، علائم آنتی بادی را نشان دادند؛ آنتی بادی‌ نوعی پروتئین است که در دستگاه ایمنی بدن، در پاسخ به حضور آنتی‌ژن خاصی، تولید می‌شود و در خون به گردش درمی‌آید یا در محل تولید باقی می‌ماند تا به آنتی‌ژن (معمولاً اجسام بیگانه همچون باکتری و ویروس ولی گاه حتی بافت طبیعی بدن یا یک ماده غذای است) حمله‌ور شود و آن را بی‌زیان سازد.

محققان دریافتند که میمون‌ها بدون آسیب به ریه قادر به مقابله با ویروس هستند؛ حالا کارشناسان دانشگاه آکسفورد انتظار دارند، پس از ایجاد علائم امیدوارکننده در کارآزمایی روی میمون‌ها یک روش درمانی برای مقابله با کووید ۱۹ پیدا شود.

تزریق این واکسن به میمون‌ها، سیستم ایمنی بدن آنها را تقویت کرد، بدون آنکه عوارض جانبی ایجاد کند.

در طی ۲۸ روز از واکسیناسیون، همه آنها آنتی بادی کووید ۱۹ داشتند که توسط بدن تولید می‌شود تا از این ویروس مصون باشند.

نتایج امیدوار کننده آزمایش واکسن بر روی میمون‌ها در حالی انجام می‌شود که آزمایش‌های انسانی واکسن دانشگاه آکسفورد نیز در حال انجام است و نتایج آن طی مدت زمان یک ماه آماده خواهد شد.

دانشمندان نتایج این مطالعه را بسیار دلگرم کننده توصیف کرده‌اند، اما هشدار می‌دهند که نتایج مشابه در انسان را تضمین نمی‌کند.

این واکسن بر روی موش‌ها نیز آزمایش شده و به طور کلی برخی از میمون‌ها و موش‌ها ظرف ۲ هفته آنتی بادی کووید ۱۹ را داشته‌اند.

دانشگاه آکسفورد می‌گوید، اگر واکسن جدید موثر باشد، توافق‌های جدید با کارخانه انگلیسی-سوئدی آسترا زنکا امکان تولید و توزیع سریع و وسیع واکسن کرونا را در سراسر جهان فراهم می‌کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر