jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۶۰۳ ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۲۲:۴۰

مسئولین رسمی شهر نیویورک از شیوع یک بیماری جدید و کشنده به نام «کاوازاکی» میان نوزادان و کودکان خبر داده و آن را از عوارض بیماری کووید ۱۹ خوانده اند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، مسئولین رسمی شهر نیویورک از شیوع یک بیماری جدید به نام «کاوازاکی» میان نوزادان، کودکان و نوجوانان این کشور خبر داده‌اند. گفته می‌شود این بیماری از عوارض بیماری کرونا است و از یک هفته پیش تاکنون در حال انتشار در سطح آمریکا است.
 
تاکنون ۵ کودک بر اثر بیماری کاوازاکی جان باخته و ۹۳ کودک مبتلا به آن نیز شناسایی شده‌اند.
 
آندره کومو فرماندار نیویورک درباره این بیماری گفته است: تمامی کودکان مبتلا به بیماری کاوازاکی یا به ویروس کووید ۱۹ مبتلا بوده یا آنتی‌ویروس آن را در بدن خود داشته‌اند اما هیچکدام به دلیل بروز علائم کرونا به بیمارستان مراجعه نکرده و تمامی آنها به دلیل علائم کاوازاکی در بیمارستان بستری شده‌اند.
به گفته پزشکان، این بیماری کشنده با تأثیرگذاری بر روی رگ‌های خونی باعث تورم دست و پا، قرمزی چشم‌ها و لب‌ها و تب در کودکان می‌شود. یکی دیگر از عوارض کاوازاکی تأثیر بر روی رگ‌های قلبی، افزایش احتمال لختگی خون و همچنین آسیب به قلب است.
شیوع یک بیماری جدید و کشنده‌ ناشی از کرونا در میان کودکان
شیوع این بیماری منجر به نگرانی والدین آمریکایی همچنین مقامات رسمی این کشور شده است.
با توجه به سرعت شیوع این بیماری که گفته می‌شود از عوارض ویروس کرونا است؛ ایتالیا، فرانسه، اسپانیا و انگلیس نیز از شیوع این بیماری در کشورهای خود خبر داده‌اند.
 
مقامات بهداشتی انگلیس از افزایش شمار کودکان مبتلا به کووید ۱۹ و دارای علائم بیماری کاوازاکی خبر داده و اعلام کرده است که اغلب این کودکان دارای علائم مشترکی ازجمله درد شکم، علائم گوارشی و التهابات رگ‌های قلبی هستند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعطیلی سلامت محور

تعطیلی سلامت محور

461نفر دیگر دیروز قربانی کرونا شدند، چند روز است آمار قربانیان کرونا به مرز 460نفر رسیده است، به همین خاطر باید برای نجات شهروندان و کاهش این آمار تصمیم مناسبی گرفت؛ تصمیمی که براساس آن بتوان شرایط را اندکی آرام کرد تا در زمستان پیش رو وضعیت کشور بغرنج‌تر از این روزها نشود و کادر درمان هم که تحت فشار شدید هستند، برای تجدید قوا زمان پیدا کند.

چهار عامل رکوردهای مرگبار

چهار عامل رکوردهای مرگبار

ما باز هم در آمارهای کرونایی صاحب یک رکورد شدیم. دیروز ۱۰ هزار و ۴۶۳مبتلای جدید در کشور شناسایی شد و 458 هموطن دیگر نیز تسلیم مرگ شدند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش