jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۶۵۲۴ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۷:۴۵

مردانی که در مشاغلی با دستمزد پایین مبتلا به کرونا شده اند بیشتر از سایر مردان قربانی ویروس مرگبار کرونا هستند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، یک گزارش تکان دهنده حاکی از آن است که تعداد مردان 20 تا 64 ساله ای که در پی ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند ارتباط مستقیمی با شغل آنها دارد. نکته دیگر این است که معمولا صاحبان مشاغل کم درآمد قربانی ویروس کشنده کرونا شده اند.

افرادی که در بخش امنیت ادارات اشتغال دارند در کنار کارگران مراقبت های اجتماعی(نظافت چی ها و پاکبان ها) ، رانندگان و سرآشپزان بیشتر قربانی ویروس کرونا شده اند. تحقیقات دانشگاهی حاکی از این است که این افراد چهار برابر بیشتر از شاغلان زمینه های حسابداری، وکلا، مهندسان و معلمان به کرونا مبتلا می شوند.

همین تحقیقات حاکی از آن است که مردان شاغل در ماه نخست پاندمیک کرونا دو سوم قربانیان این ویروس مرگبار را تشکیل دادند. (البته این آمار مربوط به بریتانیاست).

این تحقیقات همچنین دربرگیرنده این واقعیت است که مردانی که شغل هایی مثل حراست ادارات، راننده و شوفر، سرآشپز، شغل های مربوط به نظافت کردن را به عهده دارند بیش از سایر مشاغل قربانی از کرونا داشته اند.

برای زنان نیز شغل هایی نظیر مراقبت های اجتماعی، آرایشگری، فروشندگی بیشتر قربانی داده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر