همزمان با فرارسیدن لیالی قدر، ویژه برنامه‌های ایام ضربت خوردن، شهادت امام علی (ع) و احیای شب‌های قدر در رادیو اعلام شد.
کد خبر: ۱۲۶۶۲۶۴

به گزارش گروه سیما جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجله رادیویی عصرگاهی «عشق نام دیگر توست»، ویژه برنامه شب‌های قدر و ضربت خوردن شهادت حضرت امام علی (ع)، «ساده مثل صبح» و «دور عاشقان» و «حرفی از نام تو» ویژه شهادت حضرت امام علی (ع) از رادیو ایران پخش می‌شود.

برنامه گفتار محور «باغ ارغوان» نیز ویژه برنامه شب‌های قدر است که به پخش موسیقی‌های مناسب با حال و هوای این ایام می‌پردازد.

رادیو فرهنگ با مجله رادیویی «علی نامه» ویژه ایام ضربت خوردن و شهادت امام علی (ع) و مجله رادیویی «قدر عشق» ویژه روز شهادت امام علی (ع) به اندیشه‌های حضرت علی (ع) می‌پردازد.

برنامه‌های گفتار محور «عقل و عشق»، «گلبرگ»، «قطره باران»، «از او می‌پرسم» ویژه برنامه‌های کوتاه و مناسبتی و برنامه «خدایی که در این نزدیکی هاست» از رادیو جوان پخش می‌شود.

همچنین «فیض حضور» و «روایت غربت» در سه برنامه ویژه شهادت حضرت علی (ع) از رادیو معارف پخش می‌شود.

رادیو نمایش نیز به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) نمایش «بت می‌تراشند، پروانه» را با موضوع داستان زندگی عبدالرحمن که به دختری به نام صهبا دلباخته در چهار قسمت، نمایش «پدر» در ۵ قسمت، نمایش «بانوی بخش» با موضوع روایت داستان شخصیت حضرت خدیجه (س) و «بازجویی» در هفت قسمت با تحلیل شخصیت ابن ملجم پخش می‌کند. ضمن اینکه مجله رادیویی ویژه شهادت حضرت علی (ع) نیز پخش می‌شود. همچنین رادیو نمایش در شب‌های قدر در ویژه برنامه‌ای به پخش زنده مراسم شب قدر، گزارش، کارشناسی، پخش ادعیه و مناجات‌های ویژه شب قدر و آیتم‌های مرتبط می‌پردازد.

رادیو گفتگو در برنامه «راوی چه کسی است؟» به اندیشه‌های امام علی (ع) درعرصه‌های حکومت، عدالت وامامت می‌پردازد. برنامه گفتگو محور «چاه و ماه» نیز موضوعاتی همچون اهمیت شب‌های قدر، شب‌های بندگی استغاثه، دعا، عاشقی و معشوقی علی (ع) و تسلیم شدن در برابر خداوند می‌پردازد.

«قرآن و زندگی» و «شمع روشن» در سه برنامه ویژه شب ضربت خوردن و شهادت امام علی (ع) از رادیو قرآن پخش می‌شود.

رادیو پیام با تهیه و پخش ویژه برنامه‌هایی در شب‎های بافضیلت قدر و شهادت حضرت علی (ع) بنابر شرح وظایف و ماموریت‎ها با استفاده از کارشناسان مذهبی برای بیان سیره و روش مولای متقیان حضرت علی (ع) و پخش مداحی در کنار شب زنده‎داران و روزه‎داران خواهد بود.

رادیو آوا در ایام و مناسبت‌های ماه مبارک رمضان ضمن فضا سازی مناسب در لیالی قدر و ایام سوگواری حضرت علی (ع) به‎صورت ویژه در قالب متن و موسیقی‌های مناسب مخاطبانش را همراهی می‌کند.

«پرواز دل»، ویژه برنامه شب‌های قدر با بهره گیری از آموزه‌های قرآنی و توسل به ائمه و "سجاده عشق" ویژه برنامه شهادت امام علی (ع) است که دارای بخش‌هایی همچون توجه به فضایل اخلاقی امام و گفتگو با ورزشکاران و پیشکسوتان درباره فتوت است که از رادیو ورزش پخش خواهد شد.

رادیو سلامت نیز در ویژه برنامه‌ای در سه شب به اهمیت شب‌های قدر و فضائل آن و ایام شهادت حضرت علی (ع) می‌پردازد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها