jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۶۲۱۰   ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۶:۱۷

مقامات بهداشتی نیویورک در یک گزارش اظهار داشتند: 15 کودک با یک بیماری التهابی نادر که احتمالاً با ویروس کرونا مرتبط است بستری شده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، مقامات بهداشتی نیویورک در یک گزارش اظهار داشتند: ۱۵ کودک با یک بیماری التهابی نادر که احتمالاً با ویروس کرونا مرتبط است بستری شده‌اند.

مقامات بهداشتی این ایالت آمریکایی باور دارند، آخرین گزارش‌های مربوط به این سندرم که کاوازاکی نام دارد نگران کننده است و شمار کودکان مبتلا به آن نیز در حال افزایش است.

بیماری کاوازاکی که به آن سندرم کاوازاکی نیز می‌گویند، بیماری نادری در کودکان است که سبب التهاب دیواره‌ رگ‌های خونی در بدن می‌شود. طبق گفته‌ سیستم سلامت ملی انگلیس، این عارضه که به نام سندرم غده‌های لنفاوی مخاطی نیز شهرت دارد، عموماً بچه‌های زیر ۵ سال را درگیر می‌کند اما می‌تواند کودکان در سنین دیگر را نیز دچار کند.

سیستم سلامت ملی انگلیس برای نخستین بار ماه گذشته این زنگ هشدار را به صدا درآورد؛ فرانسه نیز چندین مورد را گزارش کرده است؛ اگرچه این سندرم و ابتلای کودکان به آن ترسناک است، بیشتر آنها بدون مشکلات جدی بهبود می‌یابند.

سازمان بهداشت نیویورک اعلام کرده که ۱۵ مورد از کودکان بین ۲ تا ۱۵ سال را که دارای علائم بیماری کاوازاکی بودند، شناسایی کرده است.

اداره بهداشت نیویورک در بیانیه‌ای گفت: آزمایش ۴ نفر از این افراد برای کرونا مثبت بوده است؛ شش نفر از ۱۰ نفری که جواب تست آنها منفی بوده، آنتی بادی داشتند که نشان می‌دهد آنها قبلاً به کووید ۱۹ آلوده شده بودند.

علائم تنفسی در کمتر از نیمی از بیماران گزارش شده است؛ همه تب داشتند و در بیش از نیمی از آنها درد شکم، استفراغ یا اسهال گزارش شده است.

براساس اطلاعات موجود، چند مورد نیز در بوستون و فیلادلفیا شناسایی شده است.

ارتباط میان بیماری کاوازاکی و کووید 19 مشخص نیست اما پزشکان و کارشناسان این اطمینان را به والدین داده‌اند که ریسک ابتلا به ویروس کرونا با علائم شدید در کودکان پایین است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر