jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۶۰۴۷ ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۰۰:۰۷

قرار نیست برای کارهای غیر ضروری از خانه بیرون بریم، اگر کودک‌تان از بازی با وسایل قدیمی خسته شده است و در این شرایط، به دنبال راهی برای خوشحال کردن او هستید، می‌توانید با کمی حوصله، اسباب‌ بازی‌ های ساده و زیبایی را به کمک کودک‌تان درست کنید، به طور حتم آنها هم از خلق یک اسباب‌بازی جدید خوشحال‌ خواهند شد.

title

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، دوخت عروس‌های رنگی شاید به نظر کمی سخت بیاید اما شما می‌توانید از موجودات ساده برای دوخت الگو بگیرید.

ماهی یکی از همین‌هاست. چندین الگوی راحت برای دوخت ماهی وجود دارد ما امروز یکی از آنها را به شما آموزش می‌دهیم.

می‌توانید از تکه‌های پارچه، پارچه لباس‌های غیرقابل استفاده و هر پارچه دیگری استفاده کنید. بر روی یک کاغذ، الگوی ماهی خود را به هر اندازه‌ای که دوست دارید روی کاغذ بکشید، آن را برش دهید و روی پارچه دو لایه شده با چند سوزن ثابت نگهدارید.

پارچه را طبق الگو ببرید. حالا روی پارچه‌ها را به هم بچسبانید و دور تا دور آن را با دست بدوزید. به اندازه دو سانت از پایین ماهی را باز بگذارید.

پارچه ماهی را از داخل سوراخ دو سانتی به رو برگردانید و داخل آن را با تکه‌پارچه، پشم، حبوبات یا چیزی شبیه به این پر کنید و قسمت باز را بدوزید. به جای چشم ماهی از دکمه‌های رنگی استفاده کنید. اسباب بازی ماهی کودک شما آماده است.

خانه عروسکی بسازید

بچه‌ها علاقه خاصی به ساخت خانه برای خود و عروسک‌های‌شان دارند. برای ساخت خانه عروسکی نیاز به یک جعبه مقوایی محکم و کاغذ کادو رنگی دارید.

ابتدا کف جعبه را با چسب قطره‌ای یا حرارتی محکم کنید و در جعبه را کامل ببرید. داخل جعبه را با کاغذ رنگی بپوشانید تا مقوا دیگر مشخص نباشد.

در جعبه که قبلا جدا کردید را با کاغذ رنگی، بپوشانید. بسته به اندازه جعبه، انتخاب کنید که می‌خواهید یک خانه دو یا سه طبقه بسازید. جعبه را عمودی بگذارید و به همان نسبت داخل جعبه را تقسیم کنید. برای یک خانه عروسکی دو طبقه، در کادو شده را وسط جعبه قرار دهید و با چسب بچسبانید.

حالا کافی است از وسایل کوچکی که احتمالا در اتاق کودک شما پیدا می‌شود خانه را پر کنید. از خلاقیت و ایده‌های جالب خود و کودک‌تان برای چیدمان خانه غافل نشوید.

پارکینگ ماشین‌های مسابقه درست کنید

پسر بچه‌ها اغلب عاشق ماشین‌های کوچک مسابقه‌ای هستند، تصور کنید از داشتن یک پارکینگ مخصوص ماشین‌های‌شان چقدر خوشحال می‌شوند.

برای این کار ابتدا باید یک تکه پارچه به ابعاد ۵۰ در ۴۰ ببرید. با پارچه‌ای به رنگ دیگر دو مستطیل ۵۰ در ۱۰ درست کنید.

حالا یکی از مستطیل‌ها را روی پارچه اصلی قرار دهید و از طول به یک سمت پارچه اصلی با سوزن ته گرد ثابت کنید.

مستطیل را با خط کش به ۵ خانه ۱۰ سانتی متری تقسیم و آن را به پارچه اصلی بدوزید. روی خانه‌ها را از یک تا ۵ با ماژیک شماره‌گذاری کنید.

حالا مستطیل دوم را سمت دیگر پارچه اصلی فیکس کنید و دورتا دور آن را با چسب بچسبانید یا با دست بدوزید.

با ماژیک خطی شبیه تقسیم بندی خیابان وسط مستطیل بکشید و بعد ماکت آماده شده را روی یک مقوای محکم بچسبانید. حالا کودک شما یک پارکینگ ماشین مسابقه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر