jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۶۶۰۰۶ ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۳:۱۱

مدیرکل توانمندسازی معاونت پرستاری گفت: پرستاران تعدیل شده در بیمارستان‌های خصوصی مى‌توانند مراحل قانونی را طی کرده و درخواست خود رابه طور مستقیم از طریق مدیریت‌های پرستاری دانشگاه‌های مربوطه یا معاونت پرستاری ارجاع دهند تا پیگیری کنیم.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس،  لیلا عظیمی مدیرکل توانمندسازی سرمایه‌های انسانی در معاونت پرستاری در برنامه تهران کلینیک در رابطه با تعدیل کردن برخی پرستاران در بیمارستان‌های خصوصی در دوران کرونا به دلیل پرداخت نکردن حقوق‌هایشان، گفت: متأسفانه در برخی بیمارستان‌های خصوصی این اتفاق افتاده است و به صورت موردی ما گزارش‌هایی داشته‌ایم و در حال پیگیری هستیم.
 
وی ادامه داد: چون هنوز به نتیجه جمعی نرسیده‌ایم و نمى‌توان گفت بعد از دوران کرونا یا در شرایط فعلی امکان بازگشت پرستاران وجود دارد یا خیر، اما تا آن زمان پرستاران مى‌توانند مراحل قانونی را طی کرده تا حق و حقوقشان را از دست ندهند و اگر فردی درخواستی دارد مى‌تواند به طور مستقیم از طریق مدیریت‌های پرستاری دانشگاه‌های مربوطه یا معاونت پرستاری ارجاع دهند تا ما پیگیری کنیم.
 
مدیرکل توانمندسازی سرمایه‌های انسانی در معاونت پرستاری در پاسخ به این پرسش که پرستارانى که تعدیل شده‌اند چقدر مى‌توانند براى بازگشت به کارشان امیدوار باشند، گفت: در حال حاضر در این باره نمى‌توانم پاسخى بدهم اما  تا آنجایی که ممکن باشد این مسأله را رفع و رجوع خواهیم کرد.
 
عظیمی در خصوص اجرا نشدن قانون تعرفه‌گذاری برای پرستاران در ۱۳ سال اخیر، گفت: این قانون چندین سال توسط گروه‌های مختلف پرستاری پیگیری شده است و از طرف معاونت پرستاری در ۳ دوره پیگیری شده و در حال حاضر هم درخواست‌ها از سمت ما انجام شده است اما این قانون منوط به همکاری و مورد قبول واقع شدن ارگان‌های دیگر مانند سازمان‌هاى بیمه و سازمان برنامه و بودجه است وتسهیلات مورد نیاز از طرف آنها دیده شود.
 
وی ادامه داد: یعنى فقط مقبولیت از طرف وزارتخانه نیست و دلیل عقب افتادگی این امر، همین موضوع است و این امر زمانى اتفاق مى‌افتد که تأمین اعتبارات انجام شود و مورد قبول از طرف شوراى عالى بیمه صورت بگیرد، در آن صورت این قانون عملی و اجرا خواهد شد.
 
مدیرکل توانمند سازی سرمایه های انسانی معاونت پرستاری در پاسخ  به این پرسش که چرا هر زمان قرار بوده بودجه‌اى به پرستارى اختصاص یابد،  آن بودجه از بین رفته یا کارى در این زمینه انجام نشده است،گفت: بودجه از همان اضافه کاری و کارانه‌هاست که از درآمد خود بیمارستان‌های دانشگاهی است.
 
وی بیان داشت: در واقع دانشگاه یا بیمارستان درصدی از درآمد بیمارستان یا دانشگاه را که قابل توزیع است بین کادر درمانى توزیع مى‌کند چون ما معوقاتی را در سطح دانشگاه‌ها به دلیل عدم پرداخت بیمه‌ای داشته‌ایم و پرداخت این معوقات هم به مرور، زمان‌بر شده است. البته دانشگاه تهران زیاد معوقاتی ندارد اما در سطح کشور به طور کلی معوقات در بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های مختلف داریم.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
خطر کرونا هنوز جدی است

خطر کرونا هنوز جدی است

هنوز همه‌گیری کرونا در کشور ما مساله‌ای جدی است و افراد اگر مسائل بهداشتی را رعایت نکنند، هر لحظه امکان ابتلای آنها به کرونا وجود دارد.

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

راز کارنامه موفق ایران در مقابله با کرونا

آنچه از جلسه دیروز ستاد مبارزه با کرونا با حضور رهبر معظم انقلاب و همچنین بیانات ایشان استنباط می‌شود تاکید بر باور ملی است. ایران از توانمندی‌های خوبی در عرصه علمی و همچنین حضور افراد کارشناس و متخصص برخوردار است.

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

کرونا با آنفلوآنزای جدید می آید

ویروس کرونا هنوز برای دانشمندان بسیار ناشناخته‌است و به این دلیل، نباید با عجله درباره رفتار این ویروس در ماه‌های آینده قضاوت کنیم بنابراین هنوز نمی‌توانیم بگوییم آیا در ماه‌های آینده به‌خصوص در فصل پاییز با یک همه‌گیری وسیع برمی‌گردد یا خیر.

گفتگو بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش