jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۱۲۶۵۸۴۰ ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۷

مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما در گزارشی از برنامه «به شرط زندگی» رادیو نمایش قدردانی کرد.

به گزارش گروه سینما و تلویزیون جام جم آنلاین از باشگاه خرنگاران جوان، مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صدا و سیما در گزارشی از برنامه «به شرط زندگی» رادیو نمایش قدردانی کرد.

در گزارش مرکز نظارت و ارزیابی سازمان آمده است که ترکیب و چیدمان صوتی برنامه «به شرط زندگی» اعم از آرم، آنونس، موسیقی متن و ترانه‌ها اغلب متنوع، خوش ساخت و موجد فضای شنیداری مطبوع و دلنشینی است که ضمن نشانه گذاری در ذهن مخاطب و آشناسازی او با برنامه، کلیتی یکپارچه، منسجم و هماهنگ را فراهم می‌کند.

در بخش دیگری از این گزارش آمده که این برنامه همواره می‌کوشد ضمن توجه به موضوعات و دغدغه‌های رایج و به روز مخاطبان، با اتخاذ رویکردی منتقدانه، کجی‌ها و ناراستی‌ها را افشا کند، در این راستا بدون جدل و مناقشات مخرب و رایج در برخی برنامه‌های مشابه، ضمن حفظ فاصله از ابعاد فاجعه آمیز مسائل اجتماعی با به کارگیری ظرفیت طنز و فکاهه، مانع بدبینی و منفی نگری در مخاطبان ‌شود.

این گزارش همچنین انتخاب مجری برنامه را متناسب با فضای برنامه خوانده و اجرای «آرمان غفاریان» را اجرایی روان و بی تکلف، دارای تعامل گرم، همدلی و رفاقت با مخاطب، بذله گویی و شوخ طبعی در عین رعایت نزاکت و اخلاق دانسته و اشتیاق به ایجاد حال خوب در مخاطب، تسلط بر متن و یکی کردن متن با اجرایی طبیعی و به دور از تصنعات رایج اجرا و نمایش بداهه گویی را موید قدرت اجرا و اثرگذاری نفوذ کلام مجری دانسته است.

بخش پایانی گزارش مرکز نظارت به کلیت برنامه می‌پردازد که به شرط زندگی ضمن توجه به ویژگی‌های عام و مورد انتظار از برنامه صبحگاهی، از وجوه تشخص و هویت خاص شبکه تخصصی نمایش نیز برخوردار است. نمایش‌های این برنامه به لحاظ اجرای هنرمندانه، تنوع موضوع و طراحی موقعیت نمایشی طنز، جذاب و تأثیرگذار هستند و از نظر شخصیت پردازی نیز طراحی ویژگی‌ها، خلق و خو‌ها و لهجه، شخصیت‌های منحصر به فردی آشنا و باور پذیر خلق شده اند که با پرورش و جان بخشی به آنها قدرت تحرکی فراتر از شخصیت نمایش یافته اند، به طوریکه حضور برخی شخصیت‌های نمایش در تعامل با شخصیت نمایشی بخش دیگر برنامه، هویت و هستی مستقل و جالبی نزد مخاطب پیدا می‌کند.

گفتنی است، «به شرط زندگی» برنامه صبحگاهی رادیو نمایش است که به تهیه کنندگی ساجد قدوسیان، اجرای آرمان غفاریان و با هنرمندی بازیگران اداره کل هنر‌های نمایشی رادیو هر روز از ساعت ۷ الی ۸ صبح به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر