jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۶۵۶۹۳   ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹  |  ۱۹:۱۲

فوق تخصص ریه و مراقبت‌های ویژه بیمارستان لقمان حکیم گفت: پوشیدن دستکش ضرورت شست و شوی دست را برطرف نمی‌کند زمانی که از دستکش استفاده می‌کنید قبل از خوردن و آشامیدن باید دست‌هایتان را بشوید.

title

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، مجید مختاری فوق تخصص ریه و مراقبت‌های ویژه بیمارستان لقمان حکیم با اشاره به شیوع اپیدمی ویروس کووید ۱۹ اظهار کرد: پیشگیری مهمترین راه مقابله با کروناست و شوی دست ساده‌ترین و مؤثرترین راه مبتلا نشدن به این بیماری است.

این فوق تخصص ریه در ادامه شست و شوی مکرر دست‌ها را، راه حل بهتری نسبت به استفاده از دستکش دانست و خاطرنشان کرد: در تماس با هر سطحی شستن دست به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون ضروری است.

عضو هیئت علمی دانشگاه به افرادی که برای فعالیت‌های ضروری از منزل بیرون می‌روند نیز توصیه کرد: از مایعی که دستکم ۶۰ درصد الکل دارد استفاده کنید و به مدت ۳۰ ثانیه آن را به دست‌تان بمالید تا مطمئن شوید که همه جا را پوشش داده‌اید.

مختاری با اشاره به این که پوشیدن دستکش ضرورت شست و شوی دست را برطرف نمی‌کند، ادامه داد: زمانی که از دستکش استفاده می‌کنید بعد از رسیدن به منزل بازهم حتماً باید دست‌هایتان را بشوید.

به گفته این فوق تخصص ریه، در هر دو روش شستشوی دست با آب و صابون و یا مایع ضدعفونی کننده، در صورتی که درست انجام شوند، در نابودی اغلب میکروب‌ها بسیار مؤثر هستند. اگر در بیرون از خانه هستید، استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های دست اغلب بسیار راحت‌تر است.

وی افزود: متأسفانه ویروس کرونا به مدت طولانی در ته کفش باقی می‌ماند، بنابراین توصیه می‌شود خطی را در وردی درب آپارتمان در نظر بگیرید و هرگز با کفش داخل منزل نشوید.

فوق تخصص ریه و مراقبت‌های ویژه بیمارستان لقمان حکیم گفت: از دست زدن به صورت، چشم و بینی در محیط‌های شلوغ و خصوصاً با دست آلوده پرهیز کنید.

دکتر مختاری با بیان این که ضدعفونی سطوح خصوصاً سطوحی که به صورت مشترک استفاده می‌شود با محلول‌های بر پایه الکل ضرورت دارد تاکید کرد: ویروس کووید ۱۹ با مایع ظرفشویی، آب و صابون و مایع رختشویی نیز از بین می‌رود.

وی با اشاره به این که ماندگاری ویروس کرونا بین شش ساعت تا سه روز در دنیا ثابت شده است، توضیح داد: این اطلاعات این پیام را به ما می‌دهد که کاملاً هوشیار باشیم و رعایت بهداشت فردی و توصیه‌ها را جدی بگیریم.

عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه با بیان این که استفاده از ماسک‌های ساده معمولاً با رعایت فاصله دومتری می‌تواند حفاظت ایجاد کند، گفت: افرادی که به کرونا مبتلا شده اند ضرورت دارد حداقل ۱۴ روز در قرنطینه باشند و از ظروف و وسایل شخصی خود استفاده کنند.

مختاری ادامه داد: از روش‌های درست برای سرفه یا عطسه استفاده کنید، دهان و بینی خود را با آرنج خم شده یا دستمال کاغذی بپوشانید و بلافاصله دستمال مورد استفاده را در سطل آشغال بیندازید، و سپس دست‌ها را بشویید.

پرهیز از لمس کردن صورت (دهان، بینی، چشم‌ها)، تمرین رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از بغل کردن یا بوسیدن افراد، سهیم کردن غذا، ظروف، لیوان‌ها و حوله‌ها از دیگر مواردی بود که عضو هیئت علمی دانشگاه برای پیشگیری از کرونا به آن اشاره کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر